Policjanci przejęli prawie 400 kilogramów tytoniu. Nielegalny towar przechwycony został w trakcie przeładunku aut dostawczych, na parkingu przy jednej z dąbrowskich galerii handlowych.

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali pięciu mężczyzn. Śledczy ustalili, że na parkingu przy jednym z dąbrowskich hipermarketów ma dojść do przekazania znacznej ilości używek nieznanego pochodzenia. W trakcie przeładunku samochodów dostawczych funkcjonariusze zatrzymali pięć osób i zabezpieczyli prawie 400 kilogramów krajanki tytoniowej.

– Trzech zatrzymanych, mieszkańców Chorzowa, Zabrza i Będzina w wieku od 30 do 50 lat, usłyszało już zarzuty posiadania kontrabandy. Wprowadzenie do obrotu zabezpieczonego przez funkcjonariuszy towaru naraziłoby Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 313 tysięcy złotych – informuje policja.

Polskie przepisy karno-skarbowe zabraniają nabywania, przechowywania, przewożenia, przesyłania lub przenoszenia wyrobów akcyzowych bez ich uprzedniego opodatkowania i oznaczenia znakami akcyzy.

Podejrzani odpowiedzą za popełnione przestępstwa akcyzowe, za co można trafić do więzienia na 3 lata. Mężczyznom grożą również dotkliwe kary finansowe.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here