W najbliższą niedzielę, 28 czerwca, w całym kraju odbędą się wybory prezydenckie. Część obwodowych komisji wyborczych w Sosnowcu pracować będzie w przedszkolach. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo dzieci placówki zostaną zdezynfekowane przed powrotem najmłodszych.

Jak informują sosnowieccy urzędnicy, 99 stałych obwodów wyborczych będzie czekało na mieszkańców w czasie niedzielnego głosowania w wyborach prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. 23 z nich znajduje się w pomieszczeniach przedszkoli.

W poniedziałek, 29 czerwca, placówki te zostaną zamknięte. Natychmiast po zakończeniu prac obwodowych komisji wyborczych, zostanie przeprowadzone zamgławianie, czyli dezynfekcja przy pomocy nadtlenku wodoru. Specjalne urządzenie wytworzy dym za pomocą ultradźwięków.

– Komisje często pracują do świtu, dlatego postanowiliśmy, że te przedszkola w poniedziałek będą zamknięte. W tym czasie przeprowadzimy zamgławianie, by we wtorek zarówno dzieci, jak i wszyscy pracownicy tych przedszkoli byli bezpieczni. Nie wyobrażam sobie sytuacji, aby komisja zakończyła pracę np. o godzinie 3 albo 4 nad ranem, wcześniej były w niej setki osób, a 3 godziny później nasze dzieci idą do tego przedszkola – tłumaczy Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Rodzice wyłączonych na jeden dzień placówek zostaną powiadomieni przez dyrekcję poszczególnych przedszkoli.

Warto podkreślić, że wyborca będzie miał możliwość głosowania w lokalu wyborczym w wybranym obwodzie głosowania, za pośrednictwem pełnomocnika oraz korespondencyjnie. W Sosnowcu z tej ostatniej formy głosowania skorzysta co najmniej ok. 550 osób.

Skomentuj przez Facebook

5 KOMENTARZE

  1. Platforma Obywatelska to stan umysłu! Na tydzień przed majowym terminem wyborów grzmieli we wszystkich mediach o śmiertelnych kopertach, o śmiertelnych długopisach, że Kaczyński będzie miał krew na rękach, ale jak tylko ten zły Kaczyński pozwolił im zmienić kandydata na prezydenta, to zebrali 16 razy więcej podpisów niż wymagane minimum, czyli zamiast po zebraniu 100 tysięcy podpisów z jakimś zapasem dla bezpieczeństwa zakończyć tę śmuertelnie niepotrzebną zbiórkę, niepotrzebnie narazili na śmiertelne długopisy i śmiertelne listy półtorej miliona obywateli. Czy to oznacza, że Budka ma krew na rękach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here