Przed nami VII Turniej Rycerski. Realistyczne pokazy walk, liczne rzemiosło i urokliwe ruiny zamku biskupów krakowskich – to wszystko tworzy klimat, przyciągający do Siewierza nie tylko rekonstruktorów, ale również tłumy widzów.

W ostatni weekend lipca (28-29), na siewierski zamek przyjedzie kilkaset odtwórców historycznych z całego kraju. Zaroi się od dam, rycerzy i średniowiecznej gawiedzi, z kolei zamkowy dziedziniec wypełnią okrzyki zbrojne a także szczęk oręża.

Sobota, 28 lipca będzie głównym dniem turnieju. Tego dnia, od południa na tamtejszych błoniach rycerze będą toczyć zacięte walki w różnych kategoriach i dyscyplinach.

Zamek w Siewierzu - fot. AR
Zamek w Siewierzu – fot. AR

Pierwszego dnia turnieju będzie można także zobaczyć rzemieślników przy pracy, pokazy tańca dawnego. Nie lada gratką będzie także koncert muzyki dawnej na zamku.

Natomiast w niedzielę, 29 lipca odbędą się finały turniejów rycerskich. W ciągu trwania całego turnieju będzie można obejrzeć średniowieczne obozowisko rycerskie i zakosztować dawnych specjałów.

Zamek w Siewierzu - fot. AR
Zamek w Siewierzu – fot. AR

Siewierski Turniej Rycerski to największa tego typu impreza w Polsce. Jego organizatorem jest Chorągiew Rycerska Księstwa Siewierskiego i władze miast Siewierza.

Szczegółowe informacje już wkrótce.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. mozesz wytłumaczyć xxx co masz na mysli że rokonstruktorów nie zobaczymy… uważasz, ze nie będzie turniejów oraz walk podobnych do tych pod zamkiem w Będzienie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here