Przed nami kolejny sportowy weekend w wykonaniu zagłębiowskich drużyn. O punkty powalczą piłkarze, koszykarze, a także hokeiści.

Jako pierwsi w szranki staną zawodnicy MKS Dąbrowa Górnicza, którzy w piątek o 17.40, podobnie jak rok temu, w pierwszej kolejce Energa Basket Ligi zmierzą się z GTK Gliwice. Mimo, że w poprzednim sezonie w bezpośrednich meczach górą byli gliwiczanie w przekroju całego sezonu zajęli gorszą pozycję od dąbrowian. To będzie dobra okazja dla MKS-u na udowodnienie, że to jednak nie był przypadek. Warto dodać, że mecz zostanie rozegrany na Arenie Gliwice. – Zawodnicy są podekscytowani, że zagramy na dużej hali. To fantastyczna sprawa i życzę sobie, żeby na trybunach zasiadł komplet publiczności. Przecież my to wszystko robimy właśnie dla fanów – mówi trener Michał Dukowicz.

W piątek swój mecz rozegrają również hokeiści Zagłębia. Sosnowiczanie zagrają o 18.00 w Oświęcimiu z miejscową Unią. Trener Marcin Kozłowski miał kilka dni na znalezienie remedium, które wyleczyłoby jego podopiecznych z katastrofalnych drugich tercji. Mecz z Unią będzie idealny do tego, aby sprawdzić, czy rozwiązanie zostało już znalezione.

Na zakończenie, w niedzielę o godz. 18.00, o ligowe punkty zagrają na wyjeździe piłkarze Zagłębia Sosnowiec. Ich rywalem będzie Odra Opole. Ekipa z Opolszczyzny nie wygrała jeszcze w tym sezonie żadnego meczu i dla podopiecznych Radosława Mroczkowskiego będzie to idealny moment, aby złapać oddech po ostatnich, nieudanych kolejkach i odskoczyć od strefy spadkowej. Jeśli Zagłębie chce się liczyć w walce o czołowe lokaty, wygrana z Odrą jest po prostu obowiązkiem. Na pewno nie bez znaczenia będą rozegrane wczoraj spotkania pucharowe. I tutaj w zdecydowanie lepszych nastrojach mogą byc zawodnicy z Opola, którzy wygrali z Arką Gdynia 1:0. Natomiast Zagłębie uległo ŁKS-owi 0:3 i można coraz bardziej niepokoić się o ich aktualną formę.

Autor: Patryk Rolka

Foto: Dorota Murska/MKS Dąbrowa Górnicza

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here