2 lutego w Dąbrowie Górniczej odbędzie się IX Bieg Walentynkowy. Wydarzenie rozpocznie sezon imprez lekkoatletycznych w mieście.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej, organizowany w okolicy „święta zakochanych”, to najstarsza tego typu impreza w Polsce. Początkowo odbywał się nad Pogorią III, od kilku lat gości w centrum miasta. Trasa wiedzie ulicami śródmieścia i alejkami parku Hallera. – Startować można w parach lub indywidualnie, w stroju sportowym albo w barwnym, karnawałowym przebraniu. Pary połączone są półtorametrową, czerwoną wstążką – wyjaśniają organizatorzy.

Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej - fot. Dariusz Nowak
Bieg Walentynkowy w Dąbrowie Górniczej – fot. Dariusz Nowak

Zawody, na dystansie 5,5 km, rozegrane będą w konkurencji biegowej i nordic walking. Start i meta znajdą się przed halą Centrum. – W dąbrowskim Biegu Walentynkowym wszyscy uczestnicy otrzymują pamiątkowe medale. Indywidualne nagrody czekają na tych, którzy najszybciej zameldują się na mecie, a także na te osoby, które wyróżnią się szczególnie pomysłowym i nietuzinkowym przebraniem. Wśród wszystkich uczestników odbędzie się również losowanie upominków od sponsorów imprezy – mówią organizatorzy.

Głównymi organizatorami IX Biegu Walentynkowego są: stowarzyszenie „Pogoria Biega”, Centrum Sportu i Rekreacji w Dąbrowie Górniczej oraz dąbrowski magistrat.

 

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here