Pod koniec przyszłego roku kierowcy z Sosnowca będą jeździć po kolejnych wyremontowanych ulicach. Do przebudowy idą ul. Andersa, Andersa – boczna i 11 Listopada.

W najgorszym stanie jest obecnie ulica Andersa – boczna, łącząca się m.in. z ulicą Rzeźniczą, przy której znajduje się Urząd Pracy. Dzięki zaplanowanym pracom, droga będzie miała nie tylko nową nawierzchnię, ale także chodniki i zatoki parkingowe.

– To jedna z najgorszych ulic w mieście, która prowadzi również do biura obsługi firmy Tauron. Daliśmy słowo, że zostanie wyremontowana i teraz się z tej obietnicy wywiązujemy – mówi Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Przetarg obejmował również wydłużenie tej ulicy i połączenie z ul. Narutowicza. – Dzięki temu mieszkańcy tej okolicy zyskają dodatkowy wyjazd z osiedla, co powinno usprawnić ruch – wyjaśnia Wojciech Guzik, naczelnik Wydziału Organizacji Zarządzania Drogami i Ruchem Drogowym.

Wykonawcą wartej prawie 9,4 mln zł przebudowy trzech ulic będzie Eurovia Polska, która najpierw wykona dokumentację, a potem wykona zadanie.

Ulica 11 Listopada w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Duże zmiany czekają główną nitkę ulicy Andersa, która biegnie od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w Dańdówce, aż do ronda Ludwik. W niektórych miejscach jezdnia zostanie poszerzona nawet o metr.

– Wzdłuż Andersa mamy bardzo wiele uliczek, do tego to jedna z najbardziej ruchliwych dróg w naszym miejscu. To wszystko sprawia, że każdy kierowca, który z niej zjeżdża, musi się zatrzymać i czekać na swoją kolej. Dlatego tam gdzie możemy, poszerzymy jezdnie o dodatkowy pas skrętu, co pozwoli na bezpieczny zjazd z drogi – tłumaczy naczelnik Guzik.

Ważnym zadaniem stojącym przed projektantami jest wydzielenie pasa na zatokę autobusową, co pozwoli na bezpieczne omijanie autobusów bez konieczności zjazdu na przeciwległy pas. Inwestycja obejmuje także kontynuację budowy ścieżki rowerowej oraz nowych chodników.

Przebudowa ulicy 11 Listopada obejmuje fragment od ulicy Niweckiej do ronda Żołnierzy Wyklętych. Wzorem ul. Andersa, na tym odcinku prócz samej drogi wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa. Po zakończeniu całej inwestycji zmieni się organizacja ruchu na styku ul. Andersa i 11 Listopada. W miejscu obecnego skrzyżowania, powstanie rondo. Zakończenie prac planowane jest na listopad 2018 roku.

Skomentuj przez Facebook

6 KOMENTARZE

 1. Elegancko!
  ale…
  Niedawno pisano coś o nieodległej przebudowie torowiska tramwajowego przy tej ulicy. Czy te prace nie powinny przebiegać w 1 kolejności i dopiero po nich ulica?
  Andersa boczna to faktycznie tragedia.
  Ale zaraz obok jest Lipowa, która jest chyba w identycznym stanie, a jeżdżą po niej nowe autobusy PKM Sosnowiec – a powinien co najwyżej czołg T-34 „Rudy” nr 102..

 2. Na Staropogońskiej pier…..li podwyższone pasy dla pieszych. Ok. Ale w tym miejscu jest tak zniszczony asfalt,że jechało się tam 20 km/h
  Pieniądze wyj….ne w dziurawy asfalt.

 3. Co do ulicy orląt lwowskich niestety Mysłowice blokują pomysł DTS . Pytanie kiedy za czasów prezydenta górskiego były robione remonty. Narzekajcie bo tylko tyle potraficie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here