Zakończyły się prace związane z przebudową blisko kilometrowego odcinka ulicy ks. Blachnickiego w Sosnowcu-Zagórzu.

Mieszkańcy Zagórza mogą odetchnąć z ulgą. Wartą 4 mln zł przebudowę ul. ks. Blachnickiego można uznać za zakończoną. Fragment jezdni pomiędzy ulicami Braci Mieroszewskich i Lenartowicza uchodził za jeden z najgorszych w mieście.

Umowa z firmą Eurovia, która odpowiadała za przebudowę została podpisana pod koniec października ubiegłego roku. W pierwszym etapie wykonawca skupił się na projektowaniu zmian na tym odcinku, a same prace drogowe rozpoczęły się w lutym 2018 roku.

W ramach prac w miejscu skrzyżowania ulicy Blachnickiego z al. Wolności i ul. Białostocką powstało rondo. – Myślę, że ze zmian ucieszą się również rowerzyści, ponieważ powstała droga rowerowa. Nie zapomnieliśmy o przebudowie chodnika oraz budowie zatok autobusowych. Całość jest pięknie oświetlona, bo ustawiliśmy prawie 40 słupów na których zamontowaliśmy LED-owie oświetlenie. Przeprofilowany został również łuk jezdni na wysokości – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Jak przekonują urzędnicy, jesienią służby wykonają jeszcze nasadzenie kilkudziesięciu drzew. Przebudowa ulicy Blachnickiego kosztowała miasto 4 mln zł.

Skomentuj przez Facebook

7 KOMENTARZE

  1. Kto to kur.. redaguje ja się pytam?

    „Przeprofilowany został również łuk jezdni na wysokości – wyjaśnia Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.”
    Na wysokości kur.. czego? Ja się domyślam ale nie każdy musi tym bardziej jeśli tam w ogóle nie jeździ czy chodzi. Ludzie, zanim zamieścicie artykuł czy cokolwiek innego przeczytajcie to ze dwa razy.

  2. A co z tramwajką? Kiedy będą ją w końcu przedłużać do ludzi? Bo jak na razie to puste przebiegi z dziury pod Zagórzem?

  3. Wszystko fajnie tylko ciekawe kiedy pan prezydent zawita na to skrzyżowanie i spróbuje, będąc pełnosprawnym, przejść przejściem dla pieszych przez ulicę . Nagroda „debila” należy się temu, kto ustawiał tam synchronizację sygnalizacji świetlnej. Ludzie w sile wieku muszą tam przechodzić szybkim krokiem, zaczynając od krawędzi jezdni. Osoby starsze i wolniejsze pokonują szerokość jezdni na dwa razy, lub łamią przepisy. Przejścia dla sprinterów panie prezydencie i to nie od czasu remontu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here