W kwietniu Eurovia rozpocznie przebudowę ul. Andersa i 11 Listopada w Sosnowcu.

W kwietniu ruszy remont ulic Andersa, Andersa-boczna oraz 11 Listopada. Wykonawcą wartej prawie 9,4 mln zł przebudowy trzech ulic będzie Eurovia Polska.

W najgorszym stanie jest obecnie ulica Andersa-boczna, która łączy się m.in. z ulicą Rzeźniczą, przy której znajduje się Urząd Pracy. Droga zyska nie tylko nową nawierzchnię, ale także chodniki i zatoki parkingowe. Nowością będzie połączenie tego odcinka drogi z ul. Narutowicza.

– To pozwoli na swobodny wyjazd mieszkańców bloku w rejonie ulicy Rzeźniczej – podkreśla Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Inwestycja jest realizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Duże zmiany czekają główną nitkę ulicy Andersa, która biegnie od skrzyżowania z ul. 11 Listopada w Dańdówce, aż do ronda Ludwik.

– W niektórych miejscach jezdnia zostanie poszerzona nawet o metr, prawie na każdym skrzyżowaniu pojawią się lewoskręty, co pozwoli na bezpieczny zjazd z drogi, nie blokując przy tym ruchu główną ulicą – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Dodatkowo, na całej długości drogi pojawią się zatoki autobusowe, których w tej chwili nie ma. – Rozwiązanie to zagwarantuje możliwość ominięcia autobusu bez konieczności zjazdu na przeciwległy pas – dodaje Rafał Łysy.

Jak dodają urzędnicy, przebudowa obejmuje także kontynuację budowy ścieżki rowerowej oraz nowych chodników.

Ulica 11 Listopada w Sosnowcu – fot. UM Sosnowiec

Przebudowa ulicy 11 Listopada obejmuje fragment od ulicy Niweckiej do ronda Żołnierzy Wyklętych. Wzorem ul. Andersa, na tym odcinku prócz samej drogi wybudowany zostanie chodnik i ścieżka rowerowa. Po zakończeniu całej inwestycji zmieni się organizacja ruchu na styku ul. Andersa i 11 Listopada. W miejscu obecnego skrzyżowania, powstanie rondo.

Zakończenie całej inwestycji planowane jest pod koniec 2018 roku.

Skomentuj przez Facebook

9 KOMENTARZE

 1. i ta inwestycja chyba się nie będzie tak ślimaczyć jak Kaźmirz, 3Maja, Modrzejowska, Biblioteka!!
  wybory w liściopadzie? :]

  PS
  Lipową zróbcie bo autobusy się rozpadają na niej

  • Nie licz na to, ta firma to jedna wielka amatorka, na bank to po jakimś układzie bym wygrany przetarg. Przeciez ta firma nie ma pojęcia o planowaniu takich przedsięwzięć, rozkopali pół miasta i dopiero teraz zaczynają coś z tym robic. Trochę remontów przeżyłem w różnych miastach i nie wiedziałem że coś może być tak źle zaplanowane. Także drogie redaktorzyny macie pole do popisu, oh wait wy przecież też jesteście przychylni obecnym władzom sosnowca 🙂

  • Armii Krajowej to jest rodzynek po prostu, jak długo żyję nie wiedziałem ze można się tyle z robotą…
   Ale cóż to tylko cztery miesiące obsuwu…a tam gdzie jest położona kostka ( tak w paru miejscach położyli) już gdzie nie gdzie się pozapadała. No panowie taką fuszerkę odjebać to wielki szacun.
   Nom na wybory się otworzy i wszyscy będą ujarani jaka to supcio droga jest.
   Fakt faktem… brak obiektywnych mediów w Sosnowcu razi. Bo biuro prasowe UM powinno być dawno przeczołgane za te dyrdymały które wciskają na lewo i prawo.

 2. 3 maja strasznie powoli, a to chyba też Eurovia robi. To już wiadukt nad tą ulicą szybciej przerobili. Andersa aż sie prosi o przebudowę, po jednym bardzo szerokim pasie, gdzie i tak slalom. Spory ruch też na niej. 11 listopada to prawe pasy odstające niestety wizerunkiem od tych lewych.

 3. Może trzeba złożyć zawiadomie je do prokuratury o podejrzeniu korupcji w urzędzie miasta, bo wątpie że Eurovia uczciwie wygrywa te przetargi, coś musi być na rzeczy w tym temacie. Bo po tym co widzę to raczej też będzie odwalona fuszera jak z 3-go Maja.

 4. Czy tym miastem rządzi ktoś z odrobiną oleju w głowie?!
  Proszę skończyć remonty które trwają a potem rozpoczynać kolejne już od Ostrów przejechać do cenrtum wymaga logistycznego przygotowania. Którędy jechać i żeby nie utknąć w korku a teraz Andersa, to już będzie katastrofa.

 5. Remont Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym to skandal. Mieszkańcy od 1,5 roku ćwiczą objazdy ( o objazdy to są tam naprawdę ogromne). Panie wiceprezydencie, czy w 2018 roku dojadę normalnie na Kazimierz, czy objazdem prawie przez Dąbrowę Górniczą? Ps. Mieszkańcy zaczynają już tracić cierpliwość, uszy więdną jak się słucha opinii na Wasz temat….

  • Miałem dziś wątpliwą przyjemność jazdy tym objazdem przez Dąbrowę… I co… i się okazuje że tam tez są wykopki ( w Sosnowcu rzecz jasna) i…no po prostu pogratulować koordynacji prac i rozj….ania wszystkiego w koło

 6. Każdy z nas ma coś do przekazania w danym temacie, i ja chciałem coś dodać. Słynna już 3-go Maja, zabrali się za nią jakby chcieli zrobić remont w ekspresowym tempie, po dwóch, trzech miesiącach zapał zmalał. I jeszcze chciałem wrócić do tej ulicy, od Górki Środulskiej dalej w kierunku trasy „szybkiego ruchu”zostało ok 200m, który jak dla mnie był najgorszy, no i dalej został ( i co z tym kawałkiem ? ). Następnie brukowane przystanki autobusowe ( na prawym pasie ) to niezły tor dla autobusów a co dopiero dla samochodów, no chyba że to są pasy budzące śpiących kierowców. Andersa boczna, ulica na której ciężko mijały się samochody i dalej zrobiono tą samą szerokość a chodniki po obu stronach są takie szerokie jakby ruch pieszych był jak na ” dawnym pochodzie 1-wszo Majowym ” itd. itd.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here