W poniedziałek, 9 lipca rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania na Syberce w Będzinie. Ma tu powstać rondo, które poprawi bezpieczeństwo.

Rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi w Będzinie. Przebudową zajmuje się konsorcjum firm JKM z Mikołowa i Drocad z Tychów.

– W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty związane z budową ronda w miejscu istniejącego skrzyżowania drogi powiatowej (ul. Piłsudskiego) z drogami gminnymi (ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi). To czterowlotowe skrzyżowanie cechuje się dużym natężeniem ruchu, dlatego też dla poprawy bezpieczeństwa, przy równoczesnym zapewnieniu optymalnych warunków przejezdności, wymaga przebudowy na skrzyżowanie typu rondo. Podniesie to bezpieczeństwo kierowców, jak również pieszych – mówi Arkadiusz Watoła, starosta będziński.

Przebudowa skrzyżowania na Syberce – fot. Łukasz Komoniewski/Facebook
Przebudowa skrzyżowania na Syberce – fot. Łukasz Komoniewski/Facebook

Prace prowadzone będą do 30 września. – Prosimy wszystkich uczestników ruchu drogowego o zachowanie szczególnej ostrożności oraz wyrozumiałość – zaapelował starosta.

Warto dodać, że koszt inwestycji to blisko 898 tys. zł z czego 455 tys. zł dołoży miasto.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here