W środę, 9 maja podpisana została umowa, dzięki której kolejna ulica w Sosnowcu przejdzie metamorfozę. Tym razem chodzi o gen. Stefana Grota-Roweckiego.

Sosnowiec przy wsparciu metropolitalnego Funduszu Solidarności w tym roku przebuduje fragment ulicy Grota-Roweckiego w pobliżu trasy S86. Przebudowa zostanie podzielona na dwie części.

Pierwszy etap obejmie fragment ulicy od wysokości skrzyżowania z Udziałową, do wysokości boiska przy CKZiU, wraz z budową ronda na obecnym skrzyżowaniu z Gospodarczą. Prace mają potrwać do końca listopada 2018 roku.

Drugi etap to przebudowa dalszej części w kierunku S86, wraz z budową ronda przy skrzyżowaniu z ul. Rudną, Hallera i Ptasią. Ta część ma potrwać do końca maja 2019.

W ramach inwestycji zaplanowano także budowę miejsc postojowych, sieci kanalizacji deszczowej, linii elektroenergetycznej i wymiana oświetlenia.

Koszt całej inwestycji to ponad 4,8 mln złotych. – Dzięki przebudowie w znacznym stopniu poprawi się bezpieczeństwo i ułatwiony zostanie wyjazd z dróg podporządkowanych. Za prace jest odpowiedzialna firma Silesia Invest – mówią przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. u nas się już mówi Prezydent Sosnowca Arkadiusz „Rondo” Chęciński – zastał Sosnowiec skrzyżowaniami, a zostawi z rondami…….

  2. szkoda, że rondo nie powstało na Wawelu 🙁 tam jest korkowisko przez te światła
    Mam nadzieję, że na Orionie będzie rondo!

  3. Jak pieniądze nie pójdą na zagłębie to będzie można zrobić wiele innych ulic żeby tak się stało to chęciński musi odejść.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here