Policjanci z Będzina zatrzymali kolejnego pijanego kierowcę, który zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

W ręce będzińskich funkcjonariuszy z Wydziału Drogowego wpadł 39-letni obywatel Mołdawii, który pomimo zakazu wydanego przez sąd kierował swoim volkswagenem. Ponadto, w organizmie mężczyzny wykryto blisko dwa promile alkoholu.

Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej volkswagena polo. W trakcie prowadzonych czynności policjanci wyczuli od kierowcy charakterystyczną woń alkoholu.

Przeprowadzone badanie wykazało, że kierowca auta miał w organizmie alkohol o stężeniu prawie dwóch promili. Dodatkowo, w trakcie sprawdzania wcześniejszych drogowych „osiągnięć” mężczyzny wyszło na jaw, że ma on już zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

O dalszym losie obcokrajowca  zdecyduje teraz sąd i prokurator. Za niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu teraz nawet 3 lata więzienia.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Nic dziwnego, że ten Mołdawianin nie miał przy sobie prawa jazdy skoro mu zabrali. Wypił pewnie dla kurażu, bo strach jeździć po ulicach i drogach na trzeźwo – sami wariaci. A najgorsi to policjanci, bo ci dobrze wiedzą, że jeśli spowodują wypadek, to nikt im nic nie zrobi. Grozi im tylko nagana służbowa, czasem z wpisaniem do akt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here