Sosnowiec przystąpił do nowo utworzonego stowarzyszenia „Pro Silesia”. Prezydent Arkadiusz Chęciński znalazł się w jego zarządzie.

Celem nowo utworzonego stowarzyszenia „Pro Silesia” jest stworzenie sprawnie działającego partnerstwa międzysektorowego i wspieranie współpracy na linii biznes-nauka-samorząd oraz dążenie do rozwoju działalności międzynarodowej tych podmiotów. W momencie jego powołania przejmuje ono też zadania realizowane dotąd przez Biuro Regionalne Województwa Śląskiego w Brukseli.

– Samorząd powinien współpracować z nauką i biznesem, a do tej pory nie było podmiotu, który by tę współpracę koordynował. Chcemy wyposażyć stowarzyszenie w narzędzia i chcemy, żeby prowadziło swoją aktywność również w Brukseli, co pomoże lepiej poznać potrzeby, uzgodnić stanowiska i szukać synergii we współpracy – tłumaczy Kazimierz Karolczak, członek zarządu województwa śląskiego.

Arkadiusz Chęciński we władzach stowarzyszenia

W skład pięcioosobowego zarządu stowarzyszenia weszli przedstawiciele różnych środowisk. Prezesem zarządu został prof. Wiesław Banyś z Uniwersytetu Śląskiego, a wiceprezesami – Kazimierz Karolczak oraz prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński. Do zarządu weszli także Janusz Michałek z Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej i Tomasz Zjawiony z Regionalnej Izby Gospodarczej.

Katowice siedzibą stowarzyszenia

Siedzibą stowarzyszenia mają być Katowice, a wśród podmiotów przystępujących do niego znajdą się miasta Sosnowiec, Rybnik, Katowice, Gliwice i Częstochowa, Regionalna Izba Przemysłowo Handlowa w Gliwicach, Izba Rzemieślnicza oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Katowicach, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA oraz uczelnie z regionu – Uniwersytet Śląski, Politechnika Śląska, Akademia Sztuk Pięknych, Uniwersytet Ekonomiczny, Politechnika Częstochowska, Śląski Uniwersytet Medyczny i Akademia Techniczno-Humanistyczna.

Czy popierasz protest nauczycieli przeciwko reformie edukacji?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. No i bardzo dobrze że prezydent wraz z Kazimierzem Karolczakiem robią coś dla miasta i regionu, nie oglądając się na niektórych krzykaczy i pieniaczy. Tak trzymać!

  2. „W skład pięcioosobowego zarządu stowarzyszenia weszli przedstawiciele różnych środowisk” jakich różnych środowisk? przecież to środowisko to jedna lewacka klika. Dajcie spokój następna możliwość załapania się na koryto.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here