W czwartek, 18 czerwca, podczas sesji Rady Miejskiej, sosnowieccy radni udzielili absolutorium prezydentowi miasta Arkadiuszowi Chęcińskiemu.

Najważniejszymi punktami czwartkowej sesji Rady Miejskiej w Sosnowcu był raport o stanie gminy i związana z nim debata, ocena wykonania wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta za 2019 roku oraz udzielenie wotum zaufania i absolutorium prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu.

Po otwarciu sesji i zapoznaniu się z porządkiem obrad, przedstawiono raport o stanie gminy za 2019 rok, po którym nastąpiła debata o stanie miasta. Następnie, radni, w wyniku głosowania, udzielili wotum zaufania prezydentowi Arkadiuszowi Chęcińskiemu. Za było 15 radnych, przeciw 1, a 8 wstrzymało się od głosu.

Następnym ważnym punktem czwartkowej sesji była ocena wykonania wieloletniej prognozy finansowej i budżetu miasta za 2019 roku. W tym przypadku 15 radnych wyraziło swoje poparcie dla przygotowanego przez władze miasta dokumentu, 10 wstrzymało się od głosu, nikt nie był przeciw.

Ostatnim i najważniejszym punktem sesji było rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie udzielenia prezydentowi miasta Sosnowca absolutorium za 2019 rok. 15 radnych zagłosowało za udzieleniem absolutorium prezydentowi, 1 był przeciw, a 9 wstrzymało się od głosu.

– W czwartek udzielono mi absolutorium za wykonanie budżetu miasta w 2019 roku oraz votum zaufania. Dziękuję radnym za poparcie, ale też współpracę. Dziękuję także moim współpracownikom, pracownikom Urzędu Miejskiego, jednostek i wszystkim z którymi współpracuję. Dziękuje mieszkańcom – budujemy dla was, zmieniamy Sosnowiec dla was. Tak było i tak będzie – podkreślił Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca.

Skomentuj przez Facebook

12 KOMENTARZE

 1. Dlaczego Chęciński w trakcie wypowiedzi radnej, przerwał jej w pół zdania i zażądał 10 minut przerwy? Czy ma takie prawo, czy też głosu udzielać może tylko przewodnicząca? Czy to było kulturalne, szczególnie, że przeszkadzał wypowiadać się kobiecie?

 2. Cud się nie mógł zdarzyć. Głosowano za wykonaniem budżetu a nie jego sposobie wykonania. Jeżeli oddanych jest 5 a swoich 10 to wynik jest i był oczywisty tego głosowania.

 3. Szanowny Panie Prezydencie Chęciński mówi Pan że budujemy dla was tak było i tak będzie. Bardzo mnie Pana słowa zasmuciły a pokrycie tych słów to ubytek mieszkańców corocznie o ok 2 tysiące. Sosnowiec w tej niechlubnej statystyce jest na podium.
  To jednoznacznie świadczy o atrakcyjności miasta którym Pan zarządza.

  • Ciekaw jestem jak zmniejszona liczba mieszkańców przekłada się na zmniejszone wpływy z PIT-u.
   Druga sprawa wiele osób jest wciąż zameldowana w Sosnowcu, ale pojawiają się raz na jakiś czas i podatków też nie płacą (płacą w miejscu zamieszkania)

 4. Jak ubywa mieszkańców to dla stworzenia dużego ruchu blokuje się głównie ulice w mieście Sosnowcu buspasami. Pozornie jest dużo pojazdów a autobusów marginalne ilości.
  Poniekąd skutek jest w dłuższej perspektywie pozytywny ponieważ na pasie wewnetrznym jest mniej dziur.
  Zatem zawieszenia pojazdów mniej narażone będą na uszkodzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here