Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński zaprosił Andrzeja Dudę do ponownego przyjazdu do stolicy Zagłębia Dąbrowskiego.

8 lipca w Sosnowcu gościł prezydent RP Andrzej Duda. Głowa państwa spotkała się z mieszkańcami na terenie strażackiej jednostki ratowniczo-gaśniczej. Niezaproszony na poniedziałkowe spotkanie prezydent miasta Arkadiusz Chęciński wysłał w tej sprawie list do Kancelarii Prezydenta, w którym m.in. wyraził zdziwienie brakiem zaproszenia na spotkanie.

Teraz Arkadiusz Chęciński oficjalnie zaprosił prezydenta RP Andrzeja Dudę do ponownej wizyty w Sosnowcu i napisał w tej sprawie list. – Zapraszam Pana do ponownej wizyty w Sosnowcu. Chciałbym, abyśmy mieli okazję do wspólnej rozmowy, ale zależy mi także na pokazaniu naszego miasta. Chciałbym, aby zobaczył je Pan nie tylko przejeżdżając przez nie do miejsca docelowego, ale poznał – zarówno to, jak się zmieniło w ciągu ostatnich kilku lat, jak wykorzystujemy środki zewnętrzne, także te rządowe, ale też, aby mógł się Pan zapoznać z problemami, z jakimi się mierzymy i z potrzebami, które ma Sosnowiec i całe Zagłębie Dąbrowskie – napisał Arkadiusz Chęciński w zaproszeniu.

Jako możliwy termin wizyty prezydent Sosnowca wskazał 8 września, kiedy w mieście zaplanowano otwarcie ronda „Gdańsk Miasto Wolności i Solidarności”. – Oczywiście, zdaję sobie sprawę z napiętego kalendarza Pana Prezydenta, dlatego wspomniana uroczystość to jedynie jedna z propozycji. Zapraszamy Pana w dowolnym terminie, abyśmy wspólnie, ponad jakimikolwiek politycznymi podziałami, mogli się spotkać, porozmawiać, a przede wszystkim, aby mógł się Pan spotkać z mieszkańcami naszego miasta i Zagłębia Dąbrowskiego – podkreśla prezydent Chęciński.

– Jako prezydent Sosnowca zobowiązuję się do zapewnienia Panu i Pana delegacji miejsca i odpowiedniej organizacji, aby miał Pan okazję poznać sosnowiczan, wsłuchać się w ich problemy i zobaczyć miasto, a także Zagłębie. Wierzę, że znajdzie Pan czas na wizytę. Z niecierpliwością czekam na odpowiedź – zakończył.

Jak myślicie, czy Andrzej Duda przyjmie zaproszenie prezydenta Sosnowca?

Skomentuj przez Facebook

19 KOMENTARZE

 1. „Prezydent Chęciński zaprasza Andrzeja Dudę” kw…a kto ten tytuł napisał? Czy nie powinno być, że Chęciński zaprasza Pana Prezydenta Andrzeja Dudę???

  • Nie no, prawidłowo powinno brzmieć: „Jego wysokość, cesarz wszystkich Polaków, eminencja król Andrzej Duda 500 plus pierwszy”.

   • Ale to nie Prezydent Duda, tylko właśnie Chęciński jeździł na koniu ulicami miasta przebrany za Króla, hańbiąc miasto i hańbiąc urząd!

    • Ogólnie można rzec że błazenada Chęcińskiego staje się nismaczna a takie zachowania często się spotykało na placach zabaw dzieci. Tak urażonych maluchów!

  • Najgorsze jest to że on nie zaprasza tylko wzywa bo on nie znosi sprzeciwu i jeżeli ktoś mu się sprzeciwia to dostaje szewskiej pasji. Nie potrafi zrozumieć że jest tylko pracownikiem mieszkańców.

 2. Na otwarcie ronda „Gdańsk miasto wolności i Solidarności”? :)))))))) Pan Prezydent Rzeczpospolitej zapewne wybierze termin odsłonięcia pomnika Adamowicza! Chęciński kończ wstydu naszemu miastu oszczędź!!!

  • Wytrzymaj proszę do następnych wyborów, wiem że to jeszcze na szczęście daleko ale musisz zacisnąć zęby. Będziesz wtedy już mógł zagłosować na Panią Welon czy inne wynalazki z pisu.
   PS. Skoro to jest prezydent Polski a zatem wszystkich Polaków a nie marionetka swojej partii, to nie ma znaczenia czy by odslaniali pomnik Kaczyńskiego czy Adamowicza.

   • Skoro Chęciński jest Prezydentem wszystkich sosnowiczan, a nie marionetką PO i Schetyna, to powinien uszanować opinię tych którzy w Sosnowcu nie głosowali na PO, a jest ich 86%!

 3. Zacznijmy od podstaw, niech mi ktoś wreszcie powie, że rudy wąs to kwas i siara! Gdyby tylko ośmieszał siebie to nie moja sprawa, ale to wpływa na wizerunek Sosnowca!

 4. Najbliższy psychiatryk jest w Szopienicach wystarczy skierowanie kaftan i nie będziemy mieli wstydu.

 5. Czy mógłby krótki wąsaty ….(tu wstawić co tam komu pasuje) nie wciągać miasta do walki o polityczne stołki ?
  Przecież w przypadku wygranej innej niż jego partia zobaczymy pieniądze z budżetu centralnego jak świnia niebo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here