Prezydent Sosnowca, Arkadiusz Chęciński, został wybrany do nowych władz Związku Miast Polskich. Z kolei Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej będzie pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku.

5 marca w Poznaniu, podczas zgromadzenia ogólnego Związku Miast Polskich, wybrano nowe władze. Prezesem ZMP ponownie został wybrany prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz, który był jedynym kandydatem.

Do 30-osobowego zarządu wybrano także prezydenta Arkadiusza Chęcińskiego. – To znak, że nasze miasto i zmiany w nim zachodzące są widoczne dla innych. To również potwierdzenie rosnącej reputacji Sosnowca – podkreśla prezydent Sosnowca.

To jednak nie jedyni przedstawiciele Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii we władzach Związku Miast Polskich. Do zarządu wybrany został także prezydent Tychów Andrzej Dziuba. Z kolei Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej będzie pełnił funkcje zastępcy przewodniczącego Komisji Rewizyjnej Związku.

Prezydent Sosnowca we władzach Związku Miast Polskich – fot. mat. pras.
Prezydent Sosnowca we władzach Związku Miast Polskich – fot. mat. pras.

Związek Miast Polskich to najstarsza polska organizacja samorządowa o tradycji sięgającej czasów II Rzeczpospolitej. Jest największą tego typu organizacją w Polsce, skupiającą ponad 300 miast, w których mieszka ponad 72% miejskiej ludności kraju. ZMP jest stowarzyszeniem miast, mającym na celu wspieranie idei samorządu terytorialnego oraz dążenie do gospodarczego i społeczno-kulturalnego rozwoju miast polskich. Warto podkreślić, że przedstawiciele ZMP często aktywnie biorą udział w pracach w komisjach w ramach Unii Europejskiej.

Pełny skład zarządu Związku Miast Polskich VIII kadencji (2019-2024) 

Skomentuj przez Facebook

8 KOMENTARZE

  1. Gratulacje! 🍾😎

    PS
    A może by tak jaki buldożer posłać na róg Dęblińskiej/Mierosławskiego/Towarowej i wyrównać te chlewiki!?
    Pół godziny równania a jaki efekt!

  2. zmiany? jakie zmiany? w tym mieście po znajomości jak w innych miastach rządzących przez totalnych platfusów wszystkie przetargi sprzedaje się pod zielonym stolikiem firmom krzakom które później odpie…ają takie buble że w żadnych innych miastach by to nie przeszło 😀 takie kółko wzajemnej adoracji to jest 😀

  3. Ci co głosowali byli zmiękczani piarem i straszeni PIS i to wystarczyło. Schody się zaczną jak braknie kasy z Sejmiku a to już nie taka odległa perspektywa i nastąpi zapaść jak w Świętochłowicach i Zagłębiu Sosnowiec gwoździem do trumny będzie budowa stadionu!

  4. Dobrze że Zarząd jest 30 osobowy a na czele doświadczony i inteligentny Prezydent Frankiewicz to 3,3 % udziału tego fachowca z Sosnowca w decyzjach jest bez większego znaczenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here