Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński dołączył do akcji „Normalnie się pracuje” i przez jeden dzień pracował w kinie. – Przekonałem się, że niepełnosprawność intelektualnie nie jest żadną przeszkodą w podjęciu pracy – mówi.

Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński w ramach akcji „Normalnie się pracuje” przez jeden dzień pracował w kinie. – Miałem okazję pracować z panią Justyną i przekonać się, że niepełnosprawność intelektualna nie jest żadną przeszkodą w podjęciu pracy – powiedział Arkadiusz Chęciński. – Na chwilę zostałem pracownikiem kina i oboje wykonywaliśmy te same obowiązki – dodał.

W ramach akcji „Normalnie się pracuje” samorządowcy, gwiazdy i inne znane osobowości spędzą jeden dzień w pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie. – Chcemy uświadamiać władze publiczne, że zatrudnienie osób z niepełnosprawnością na otwartym rynku pracy należy wspierać, a osoby z niepełnosprawnością intelektualną mogą być również dobrymi pracownikami samorządu – wyjaśniają inicjatorzy akcji.

Do akcji włączyli się także inni samorządowcy z województwa śląskiego. Wśród nich znaleźli się m.in. wojewoda Jarosław Wieczorek i prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, którzy wcielą się w role pracowników produkcji. – Dzięki tej akcji wzrasta świadomość, że osoba z niepełnosprawnością intelektualną może być pełnowartościowym pracownikiem. Nie wymaga specjalnych praw czy „innego traktowania”. Dla niego to cenne doświadczenie i przykład inicjatyw godnych polecenia – przyznaje prezydent Chęciński.

Skomentuj przez Facebook

16 KOMENTARZE

 1. A kiedy on wykonuje zadania samorządowca za które mu płacimy? Jak nie szefowanie kampanii wyborczej skompromitowanej PO, to jakieś szopki w kinie, a dług szpitala 50 milionów i jeszcze 200 milionów kredytu na stadion.

 2. A co ze Szklarnianą? Pierw miasto miało budować, potem przetarg na działkę?
  Cisza…
  Kasa wywalona w „targowisko” – w błoto. Przeszklone „pergole” przeszkadzają zimiokom leżeć na ziemi 3 metry przed budami! „Kupcy” zarzucają na nie kolorowe szmaty…
  Jest taki sam syf tylko ciut ładniejszy.
  Pasowałoby chyba zostawić tylko 1,5 metra przejścia od budy a resztę ogrodzić blachą falistą i hodować tam modne w Wawie kozy.
  Całe szczęście, że kolejne targowisko znika z Targowej!
  Oby ktoś spychem zabrał budy zza dworca Południowego, oraz te z 1Maja!

 3. Dzisiaj otwarcie budynku prokuratury, a Ci piszą, że prezydent był w kinie?! Ludzi interesuje, co dzieje się w mieście, nowe inwestycje itp., a nie gdzie prezydent spędza swój wolny czas. Ten portal schodzi na psy, zero ciekawych artykułów

 4. Jak możecie tak cały czas narzekać i narzekać? Tęsknicie za P. Górskim, kt nie zrobił nic dla Sosnowca? Lepszego prezydenta niż P. Chęciński nie było i nie będzie

  • No dla przyjaciół tygryska lepszego napewno nie będzie.
   Takie są prawa demokracji że można wyrażać swoje: niezadowolenie itp itd., a tym bardziej patrzeć na ręce władzy ( co jest wręcz konieczne byśmy tą demokrację zachowali).

   Inne pytanie, to dlaczego wódz nie wyciąga żadnych wniosków z krytyki…?

  • Może odpowiesz o ile zwiększył sztywne składniki budżetu, bo w tej kategorii jesteśmy na jednym z ostatnich miejsc w kraju i to stanowi o sile i stabilności samorządu. Co do wydatków i związanego z tym piaru rzeczywiście system działa skutecznie czego dowodem jest Twoja wypowiedź. Ale w życiu nie to piękne co się świeci.

  • Zobaczysz jak już nie będzie kolegów platformersów w Sejmiku skończy się perspektywa 2020 i projekty zrobione przez Górskiego wtedy będzie można w pełni ocenić kreatywność i potencjał twórczy Chęcińskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here