Prezydent Sosnowca Arkadiusz Chęciński chce, aby parlamentarzyści z naszego regionu mówili wspólnym głosem i zaproponował powołanie Grupy Parlamentarnej Zagłębia Dąbrowskiego.

Arkadiusz Chęciński zaproponował powołanie Grupy Parlamentarnej Zagłębia Dąbrowskiego, która – we współpracy z samorządowcami – ma działać na rzecz rozwiązywania najważniejszych problemów naszego regionu. Do współpracy prezydent Sosnowca zaprosił parlamentarzystów wszystkich ugrupowań.

– Dzięki wsparciu centralnemu szybciej podołamy wyzwaniom, jakie przed nami stoją. Dlatego musimy jednym głosem mówić o naszych potrzebach. Razem jesteśmy silniejsi – samorząd nie ma barw partyjnych, liczy się Zagłębie Dąbrowskie. Wspólnie wypracujemy strategię działania, a także apele do odpowiednich ministrów – napisał Arkadiusz Chęciński w liście do parlamentarzystów.

W ocenie prezydenta Sosnowca, miasta i gminy Zagłębia Dąbrowskiego od wielu lat zmagają się z problemami, z którymi same sobie nie poradzą. To m.in. służba zdrowia, smog i transport. – Miasta nie powinny się rozwijać każde w swoim tempie – ważny jest rozwój całego regionu. Granice administracyjne widoczne są często jedynie na mapach, a kłopoty jednego z nich to kłopoty także dla jego sąsiadów. Musimy wszyscy przemówić jednym głosem, abyśmy wspólnie ustalili priorytety dla regionu, jakim jest Zagłębie Dąbrowskie – podkreśla.

Spotkanie założycielskie Grupy Parlamentarnej Zagłębia Dąbrowskiego ma odbyć się 3 lutego o godz. 11.00 w Muzeum Sosnowca (Pałac Schoena).

Pierwszym tematem transport

Tematem pierwszego spotkania będą kwestie związane z transportem. Chodzi m.in. o doprowadzenie do połączenia drogi ekspresowej S1 z Euroterminalem w Sławkowie, gdzie kończy się wiodący ze Wschodu tzw. szeroki tor kolejowy, a także nowy węzeł drogowy przy strefie ekonomicznej.

– Liczę, że omówimy temat właśnie uruchomionego „Jedwabnego Szlaku” oraz dróg potrzebnych do jego obsługi. Kolejnym newralgicznym punktem jest skrzyżowanie drogi DK94 z ulicą Piłsudskiego w Będzinie i ulicą Wiejską w Czeladzi. To skrzyżowanie to wąskie gardło na drogowej mapie regionu, które wymaga jak najszybszych działań. Jesteśmy oczywiście otwarci na dyskusję i propozycje innych tematów zgłaszanych przez samorządowców i parlamentarzystów – wyjaśnia prezydent Arkadiusz Chęciński.

Parlamentarzyści z Zagłębia

Przypomnijmy, że w ubiegłorocznych wyborach parlamentarnych w okręgu sosnowieckim wybrano dziewięcioro posłów. Zostali nimi: Ewa Malik, Waldemar Andzel, Robert Warwas i Danuta Nowicka (Prawo i Sprawiedliwość), Włodzimierz Czarzasty i Rafał Adamczyk (Lewica) oraz Wojciech Saługa, Barbara Dolniak i Mateusz Bochenek (Koalicja Obywatelska). Do Senatu wybrano natomiast Beatę Małecką-Liberę oraz Joannę Sekułę (obie KO).

Skomentuj przez Facebook

19 KOMENTARZE

 1. Hehe, jakby powiedział to ktoś inny to okej, ale nie człowiek który był twarzą PO na śląsku ,wyborów do sejmu . No tak, najpierw obrzucamy przeciwników błotem, a teraz zdziwienie, że nie widzą w nas partnera do rozmów…Kabaretu ciąg dalszy…

 2. Tonący brzytwy się chwyta. Widzi że jest pacie i jeszcze podejmuje desperackie próby, najdziwniejsze by było gdyby ktoś z opozycji na to wezwanie odpowiedział.

 3. Teraaaaz???? Teraz po pięciu latach szczucia i wykpiwania PiS i ich wyborców, po bez mała cotygodniowych konferencjach prasowych w TVN24 na których przypisywałeś wszystkie plagi rządom PiS, po kretyńskich ogłoszeniach o braku konieczności zgody Prezesa na budowanie biurowca w Sosnowcu, teraz śmiesz oczekiwać czegokolwiek? Teraz???? Teraz… to pocałuj ich w d….! Jeżeli którykolwiek parlamentarzysta PiS da się na to nabrać, już nie dostanie mojego i tysięcy innych głosów. Teraz niech Titanic PO tonie, a my z radością na to będziemy patrzeć!!!

 4. A co na to „Zagłębiak” Czarzasty którego wyzwoliła Armia Czerwona? Dzisiaj nazwał rządy prawomocnie wybranego PiS „skur…syństwem”

 5. Szanowny Panie Prezydencie Chęciński. Czy Pan wcześniej rozmawiał z parlamentarzystami? Jeżeli nie to to jest hipokryzja Stoi Pan ramię w ramię z tymi co krzyczą o dorźnięciu watachy,strząśnięciu szarańczy. Czy Pan jeszcze racjonalnie myśli?.

 6. Ognia z wodą nie połączysz.
  Nauczony życiem wiem, że każda partia, która była jest lub będzie u władzy to zorganizowana grupa wzajemnej adoracji i krytyki przeciwników. Ludzie ci zawsze skupiają się na walce o władzę z opozycją i przysłowiowe koryto dla siebie. Zapominają przy tym komu służą i po co zostali wybrani.
  Ale my wyborcy im na to pozwalamy.
  Lepiej oddać się tego nie da na podstawie ostatnich lat… „ewolucja”
  https://paczaizm.pl/pis-wystarczy-nie-krasc-nam-sie-nalezy-inni-tez-kradli-inni-kradli-wiecej-kradniemy-i-co-nam-zrobicie/

 7. Niedawno lansował się na króla wjeżdżając do miasta na koniu w koronie na głowie w Święto Trzech Króli, teraz powołuje parlamentarną grupę nie będąc posłem, a kiedy zwołasz pan konklawe panie Chęciński?
  Kto na niego głosował???!!!

 8. A jaką on ma mordkę śmieszną! Symetryczną taką. I twarz małą (w porównaniu do reszty baniaka). Może dlatego, że tę twarz traci…
  Nie znam człowieka. Z widzenia tylko. Ale co się zobaczyło, to się nie odzobaczy.

 9. Niech grupa trzymająca kasę w radach nadzorczych (żony, matki i kochanki) zrzygnuje, powoła fachowców, odda część pieniędzy i będzie rozwój.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here