W środę, 13 czerwca w czasie sesji Rady Miejskiej, będzińscy radni przyjęli sprawozdanie z wykonania budżetu za 2017 rok i udzielili prezydentowi Łukaszowi Komoniewskiemu absolutorium. Jednomyślności nie było. 

W czasie czerwcowej sesji Rady Miejskiej, będzińscy radni, większością głosów, udzielili prezydentowi Łukaszowi Komoniewskiemu absolutorium za wykonanie miejskiego budżetu w 2017 roku. Oznacza to, że Rada Miasta Będzina pozytywnie oceniła działania prezydenta i podległych mu służb w zakresie realizacji wydatków i dochodów miasta w ubiegłym roku.

Za głosowało 17 radnych, z kolei 1 osoba wstrzymała się od głosu (TPB). Przeciw zagłosowało 2 radnych (TPB).

– Absolutorium to wyraz uznania dla działań podejmowanych w mieście, dla mnie i całego zespołu ludzi, z którymi mam zaszczyt współpracować. Takie poparcie determinuje do dalszych działań na rzecz naszego miasta. Cieszę się, że radni to doceniają. Chciałbym także podkreślić, że absolutorium, szczególnie w roku wyborczym, to docenienie kierunku zmian i wszechstronnego rozwoju miasta, zarówno ostatnich miesięcy, jak i wszystkich dokonań tej kadencji, bo rozwój Będzina, to przecież nieustanny proces. Dlatego tak ważna jest możliwość kontynuacji rozpoczętych już prac, a także projektów, które są jeszcze w planach – skomentował prezydent Łukasz Komoniewski.

Prezydent przypomniał także kilka inwestycji z tamtego okresu. W rok 2017 rozpoczęto od otwarcia pierwszej w Będzinie bawialni miejskiej na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji. Przy Szkole Podstawowej numer 6 w Grodźcu powstało wielofunkcyjne boisko, bieżnia i plac zabaw, a w miejsce starej sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej numer 1 wybudowano większą i nowoczesną salę. W minionym roku zakończył się także remont ulicy Limanowskiego, a od wymiany sieci wodociągowej rozpoczęła się modernizacja Okrzei i Kempy.

Jednym z radnych, którzy głosowali za udzieleniem prezydentowi absolutorium był Krzysztof Dudziński, który podkreśla, że zarówno on jak również jego klubowi koledzy „stoją za prezydentem murem”.

Klub radnych „Wspólnie dla Będzina” pozytywnie ocenił wykonanie budżetu miasta za 2017 rok, a także informację o stanie mienia komunalnego. Ja, jak również reszta członków klubu, doceniamy działania prezydenta Łukasza Komoniewskiego pod kątem gospodarności i celowości. Budżet był wykonany zgodnie z wolą Rady Miejskiej i zgodnie z uchwałą budżetową – komentuje radny.

– Bardzo dobre zarządzanie finansami miasta przekłada się na poprawę jakości i komfortu życia mieszkańców oraz wpływa pozytywnie na wizerunek Będzina – dodaje Krzysztof Dudziński.

Odmiennego zadania jest radny Towarzystwa Przyjaciół Będzina. – Negatywnie oceniam politykę finansową prowadzoną przez pana prezydenta. Dlatego zagłosowałem przeciw. Według mnie ubiegłoroczny budżet nie był budżetem prorozwojowym, który naszemu miastu jest tak bardzo potrzebny, ale utrzymującym Będzin w stagnacji. Wpływ na mają decyzję miało również to, że prezydent jak również jego służby uchylają się od odpowiedzi lub udzielają wymijających kiedy pytam o sprawy finansów miasta i zasadność wydawanych pieniędzy publicznych – skomentował Marcin Lazar (TPB).

 

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Mieszkańcy Będzina niech lepiej pomyślą o swoim zdrowiu i porządnie się zastanowią, co za syf będzie składowany na Boleradzu przy drodze do Czeladzi i kto na coś takiego w ogóle zezwolił!!! Bo na plac budowy domków czy marketu to raczej nie wygląda!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here