Teatr Zagłębia w Sosnowcu w tym roku obchodzi swoje urodziny. Z tej okazji przygotowali dla swoich widzów specjalny prezent.

Nowy rok Teatr Zagłębia rozpoczyna nową sztuką. Komedia „Prezent urodzinowy” Robina Hawdona to nowa propozycja sosnowieckiej instytucji zrealizowana w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Premiera 6 stycznia.

„Lepiej zastanów się dwa razy, nim przyjmiesz prezent urodzinowy od przyjaciela. Dlaczego? Wyobraź sobie taką sytuację – właśnie rozstałeś się z żoną i z okazji urodzin twój przyjaciel podarował ci upojną noc w hotelu z pewną tajemniczą kobietą” – tak rozpoczyna się opis spektaklu „Prezent urodzinowy” w Teatrze Zagłębia. Przedstawienie realizowane jest w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich, która daje aktorom możliwość wyboru tytułu, nad którym chcą pracować i jego reżyserii.

SPRAWDŹ, CO W STYCZNIU BĘDZIE GRANE W TEATRZE ZAGŁĘBIA

Reżyserii „Prezentu urodzinowego” podjął się Wojciech Leśniak, aktor Teatru Zagłębia, zdobywca wielu nagród, m.in. czterech Złotych Masek za role aktorskie. To już jego drugi spektakl przygotowany w Teatrze Zagłębia, po „Boeing, Boeing” Marca Camolettiego.

– Gwarantujemy, że o tym wszystkim, o czym czytają Państwo w gazetach, dowiadują się z telewizji, co nas na co dzień denerwuje – zapomną Państwo w ciągu tych ponad dwóch godzin spędzonych w naszym teatrze – zapewnia Wojciech Leśniak, reżyser i odtwórca roli Tony’ego, zwariowanego Włocha.

Poza nim w przedstawieniu zobaczymy: Agnieszkę Bałagę-Okońską, Beatę Deutschman, Przemysława Kanię i Tomasza Muszyńskiego.

„Prezent urodzinowy” w Teatrze Zagłębia można zobaczyć w ramach styczniowych pokazów„Sylwester na bis”, w Walentynki oraz 25 i 26 lutego.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. Jesteście gazetą internetową, korzystajcie proszę ze zdobyczy techniki, jakim jest linkowanie w treściach. Przecież aż się prosi, żeby zalinkować tu do repertuaru Teatru Zagłębia, żeby można było od razu przejść do oferty tej instytucji. 🙂

    • Już dodane 🙂 Wkrótce na naszej stronie będzie osobna zakładka z repertuarem do zagłębiowskich kin i teatrów. Pozdrawiamy!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here