Szalony spektakl, który powstanie na żywo i bez prób scenariusza, nigdy się nie powtórzy, a publiczność zdecyduje o jego przebiegu. 14 czerwca w Teatrze Zagłębia odbędzie się przedstawienie, które będzie efektem warsztatów impro z duetem Sufin/Młynarski.

Impro, czyli improwizacja fabularna, to technika, która pozwala tworzyć każdego wieczoru na oczach publiczności zupełnie nowy spektakl. Aktorzy nie mają żadnego scenariusza, sami tworzą go na żywo i reżyserują widowisko, czerpiąc inspirację z działania partnera, obserwacji otoczenia czy reakcji widzów, np. z wykrzykiwanych przez nich haseł-skojarzeń.

Warsztaty, w których od maja biorą udział aktorzy Teatru Zagłębia, prowadzą Michał Sufin i Bartosz Młynarski – założyciele Klancyka i Klubu Komediowego w Warszawie i instruktorzy w Szkole Impro. Co taka technika daje aktorowi?

– To podróż, która nigdy się nie nudzi i uczy wzbudzania ciągłej ciekawości drugą osobą i jej pomysłami. Impro wtedy daje to dziwne poczucie radości i jednoczesny żal, że to już się skończyło i trudno to będzie powtórzyć- trochę jak w życiu – mówi Bartosz Młynarski.

14 czerwca w pierwszej części pokazu Sufin i Młynarski wystąpią na scenie razem z aktorami, w drugiej we dwójkę. Spektakl rozpocznie się o 19:00. Bilety kosztują 20 zł. Kolejne impro-spektakle pojawią się w repertuarze w nowym sezonie. Wystąpią w nich aktorzy Teatru Zagłębia i Klancyka.

Czy tworzenie nowego liceum w Sosnowcu ma sens?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here