Będzin zdecydował się na obniżenie czynszu o połowę, aby zachęcić przedsiębiorców do wynajmu lokali w mieście.

Zachętą dla przedsiębiorców zainteresowanych prowadzeniem własnego biznesu w Będzinie jest stawka wywoławcza czynszu, która od tego roku została obniżona o połowę. Niższa stawka za wynajem lokali użytkowych w ścisłym centrum i śródmieściu ma zachęcić przedsiębiorców do prowadzenia swojej aktywności właśnie w tym miejscu.

Miasto jest właścicielem kilkudziesięciu lokali w śródmieściu przeznaczonych na wynajem. 7 z nich zostało już wynajęte, 12 października odbędą się przetargi na kolejnych kilkanaście.

Do wynajęcia są lokale m.in. na ulicach Małachowskiego, Piłsudskiego, Sączewskiego i 11 Listopada. Jak przekonują będzińscy urzędnicy, poprzez rozwój handlu i usług możliwe będzie ożywienie społeczno-gospodarcze ścisłego centrum miasta, a zwiększona liczba lokali gastronomicznych czy usługowych ma być magnesem przyciągającym konsumentów w ten rejon miasta.

Prywatni przedsiębiorcy czy organizacje społeczne będą mogli wynająć lokal na preferencyjnych warunkach. Stawki wywoławcze czynszów wahają się od 10 zł do nawet 1,50 zł za m2, zależnie od lokalizacji i rodzaju prowadzonej działalności i stanowią konkurencyjne ceny w porównaniu do innych miast.

Co sądzisz o likwidacji „gabinetów politycznych” w samorządach?

View Results

Ładowanie ... Ładowanie ...

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here