Mimo wcześniejszych zapewnień, nie udało się ukończyć prac związanych z modernizacją Bulwaru Czarnej Przemszy w Sosnowcu. Prace potrwają do grudnia.

Kolejna zła wiadomość dla sympatyków ubiegłorocznego projektu w ramach budżetu obywatelskiego. Nie udało się dotrzymać październikowego terminu ukończenia prac przy modernizacji Bulwaru Czarnej Przemszy.

Wykonawca prac poprosił o przedłużenie prac do grudnia. W tym czasie wszystkie zaplanowane prace mają zostać dokończone.

– W ciągu dwóch tygodni ciężko zrealizować taki zakres prac. Działania są pracochłonne, co wpływa na wydłużenie czasu realizacji, co się niestety zdarza. Dlatego otrzymaliśmy wniosek o ich wydłużenie do 8 grudnia ze względu na spory zakres prac dodatkowych, które nie były objęte przedmiarem robót – tłumaczy Rafał Łydek, dyrektor MZUK.

Opóźnienie robót wynika ze wcześniejszych problemów z realizacją projektu, związanych z wycofaniem się firmy mającej wykonać prace oraz innymi nieprzewidzianymi trudnościami.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. najpierw UM daje nierealne teriminy a potem zaczyna się ich przekładanie…po co ten cyrk? Czy w UM ktoś nie profi zrobić do porządku przedmiaru prac i odpowiednio wczesnie oglosić przetargu? Co przez zimę robią urzednicy? Przecież to jest czas na planowanie i relizowanie przetargów. Prace powinny się zaczynać wczesną wiosną a nie późną jesienią…jestem ciekaw jak ten asfalt wytrzymie kolejne sezony jeśli będzie wylany pod koniec listopada…powodzenia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here