Warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe za prawie 27,8 mln zł zaprojektuje i wybuduje nowoczesną halę widowiskowo-sportową w Będzinie.

Po żmudnej i długiej procedurze wyboru ofert na zaprojektowanie i budowę nowej hali sportowej w Będzinie w końcu poznaliśmy zwycięzcę. Władze spółki Będzin Arena wybrały ofertę warszawskiej firmy Tamex Obiekty Sportowe.

Przypomnijmy, że spółka Będzin Arena na inwestycję u zbiegu ul. Sportowej i Piłsudskiego, na terenie po odkrytym basenie, tuż obok stadionu Sarmacji przeznaczyła 22,65 mln zł. Oferty zainteresowanych inwestycją podmiotów poznaliśmy pod koniec marca.

W postępowaniu udział wzięły dwie firmy – konsorcjum będzińskich firm Banimex i Azi-Bud, który wyceniły swe usługi na 22 649 999 zł oraz warszawska spółka Tamex Obiekty Sportowe. Firma ta zadeklarowała, że będzińską halę zaprojektuje i wybuduje za 27 796 770 zł.

Lokalizacja Będzin Arena – fot. mat. pras.

Wybrali ofertę warszawską spółkę

Po kilku miesiącach władze miasta oraz odpowiedzialnej za inwestycję spółki poinformowały o wyborze droższej oferty. – Procedury przetargowe może z perspektywy zewnętrznych obserwatorów były długotrwałe, ale należy pamiętać, iż jest to jedna z kluczowych inwestycji w Będzinie, stąd prace komisji przetargowej były żmudne i wymagały analizy szeregu dokumentów – wyjaśnia Tomasz Niedziela, prezes zarządu spółki Będzin Arena.

Wykonawca na zaprojektowanie i uzyskanie pozwoleń na budowę będzie mieć pięć miesięcy (trzy na projekt budowlany i dwa na uzyskanie pozwoleń). Budowa obiektu ma potrwać osiem miesięcy, trzy kolejne będą poświęcone na odbiory techniczne.

Koncepcja nowej hali obejmuje trzy boiska, trybuny, które pomieszczą ok. 2500 osób, siłownię, klub fitness, gabinet odnowy biologicznej z sauną, kawiarnię, stoiska handlowe i wiele innych atrakcji. Obiekt będzie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Jak już pisaliśmy, inwestycja ma zostać sfinansowania pieniędzmi z obligacji. Miasto zawarło w tej sprawie trójstronną umowę z bankiem i spółką.

Wizualizacja Będzin Areny - fot. UM Będzin
Wizualizacja Będzin Areny – fot. UM Będzin

„Będzin zyska nowy charakter”

Budowie hali towarzyszyć ma rewitalizacja Bulwarów Czarnej Przemszy, które zyskają atrakcyjny wygląd, a do tego staną się bezpiecznym i dobrze funkcjonującym obszarem umożliwiającym mieszkańcom wypoczynek i rozrywkę.

– Obie inwestycje sprawią, iż centrum Będzina zyska nowy charakter i przestrzeń do aktywnego wypoczynku mieszkańców. Wkrótce planowane są kolejne inwestycje, które sprawią, iż centrum Będzina będzie stawało się coraz bardziej atrakcyjne nie tylko dla mieszkańców, ale też osób odwiedzających nasze miasto – przekazał Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Nowa plaża i dwa kąpieliska nad jedną rzeką

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. brawo Będzin, a jak idą bulwary nad Czarną Przemszą w Sosnowcu? 🙂 chyba za chwilę Sosnowiec będzie się mógł schować ze wstydu. Ogólnie jeśli Będzin dobrze to zaprojektuje to zyska przestrzeń w centrum miasta na miarę XXI wieku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here