Pięć sparingów i dwa turnieje towarzyskie – tak w skrócie ma wyglądać cykl gier kontrolnych MKS-u Będzin przed sezonem 2019/2020.

W ramach przygotowań do startu nowego sezonu, siatkarze MKS-u Będzin zmierzą się głównie z rywalami z PlusLigi, a do pierwszego starcia dojdzie 15 września w Mysłowicach z drużyną Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Podopieczni Jakuba Bednaruka w sumie rozegrają pięć sparingów. Pod znakiem zapytania stoi jeszcze test-mecz z jedną z niemieckich ekip. Zagrają jeszcze m.in. z Jastrzębskim Węglem, Aluronem Virtu CMC Zawiercie, Cuprum Lubin i Szachtiorem Soligorsk.

Zagłębiacy wystartują również w dwóch turniejach. Najpierw w Memoriale Jana Rutyńskiego w Lubinie, gdzie zagrają z drużynami z Bydgoszczy, Lubina i Jastrzębia-Zdroju. Następnie wezmą udział w Turnieju o Puchar Prezydenta Krosna. Tam rywalizować będą z zespołami z Rzeszowa, Radomia i Katowic.

Terminarz sparingów MKS-u Będzin:

15.09. MKS Będzin – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (Mysłowice)
17.09. Jastrzębski Węgiel – MKS Będzin (Jastrzębie-Zdrój)
20.09. Aluron Virtu CMC Zawiercie – MKS Będzin (Zawiercie)
24.09. MKS Będzin – Szachtior Soligorsk (Sosnowiec)
4-5.10. Memoriał Jana Rutyńskiego w Lubinie (Chemik Bydgoszcz, Cuprum Lubin, Jastrzębski Węgiel, MKS Będzin)
18-19.10. Turniej o Puchar Prezydenta Krosna (Asseco Resovia Rzeszów, Cerrad Enea Czarni Radom, GKS Katowice, MKS Będzin)
22.10. Cuprum Lubin – MKS Będzin (Lubin)

W zespole z Będzina doszło do wielu zmian. Odeszło ośmiu zawodników. Nowymi siatkarzami MKS-u zostali: TJ Sanders (poprzednio Halkbank Ankara), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno), David Sossenheimer (VfB Friedrichshafen), Dawid Gunia (Jastrzębski Węgiel), Purya Fayazi (Matin Varamin VC – Iran), Michał Superlak (Gwardia Wrocław), Konrad Buczek (ONICO Warszawa), Piotr Macheta (Tauron AZS Częstochowa) oraz Dawid Dryja (Asseco Resovia Rzeszów).

W sztabie szkoleniowym, oprócz trenera Jakuba Bednaruka, nową postacią jest fizjoterapeuta Adrian Brudnicki, który ostatnie trzy sezony przepracował w GKS-ie Katowice. Wcześniej współpracował z reprezentacjami Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim. Nową osobą jest także Maciej Pawliński, który został team menedżerem. Asystentem pierwszego trenera pozostał Emil Siewiorek, trenerem przygotowania fizycznego pozostała Agnieszka Czura, a statystykiem Maciej Etgens.

Nowy sezon PlusLigi wystartuje 26 października. W pierwszym meczu podopieczni Jakuba Bednaruka podejmować będą w sosnowickiej hali wicemistrza kraju ONICO Warszawę.

FOTO: Wojtek Borkowski/FOTOBORKOWSCY

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here