Trwa zabezpieczanie terenu przy ulicy Kilińskiego w Sosnowcu, gdzie doszło do pożaru w jednym z zakładów. W miejscu zdarzenia istnieje ryzyko wybuchu butli z acetylenem.

W jednym z budynków przy ulicy Kilińskiego w Sosnowcu doszło do pożaru. Na miejsce wezwano straż pożarną, która po przyjeździe zastała ugaszone płomienie. Niestety, strażacy zastali również rozgrzaną butlę z acetylenem, która grozi wybuchem.

Dodatkowo, na miejsce zdarzenia wezwano kolejne jednostki straży pożarnej, policje, pogotowie energetyczne oraz pogotowie gazowe. W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców i przechodniów, ulica została wyłączona z ruchu do czasu schłodzenia butli.

– Sytuacja jest opanowana. Obecnie nikomu nic nie zagraża – dodaje st.kpt. Tomasz Dejnak, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Sosnowcu.

Skomentuj przez Facebook

3 KOMENTARZE

  1. Mam nadzieję, że to ten kopciuch wynajmujący pomieszczenia Lokomotywowni!
    i po celowym podpaleniu zwinie interes stamtąd :]
    Tak samo Pociąg Ratunkowy mógłby się zabrać gdzieś z Centrum – Kazimierz, Południowy, Jęzor, Maczki?
    Torowisk u nas dostatek a ten opalany drewnem topoli skład mogliby unowocześnić! Samowar mają na szczapy drewniane czy cóś?

  2. Coś ostatnio wysyp pożarów. W Zabrzu i Piekarach paliły się kolejne składowiska, w Sosnowcu jakiś zakład, ciekawe, gdzie krasnoludki znów coś podpalą? A potem zimą straż miejska będzie ścigać jakieś babinki za palenie w piecu desek z powbijanymi gwoździami (autentyczny przypadek z zeszłej zimy, gdzie gwoździe znalezione w popiele służyły jako dowód palenia śmieciami). A pis zajmuje się pierdołami w stylu rozbiórki pomników. Ręce opadają.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here