Wyłoniono wykonawcę przebudowy skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi w Będzinie. Powstanie tu rondo. Koszt inwestycji to blisko 900 tys. zł.

Zakończyło się postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy przebudowy skrzyżowania ul. Piłsudskiego z ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi w Będzinie. Przebudową zajmie się konsorcjum firm JKM z Mikołowa i Drocad z Tychów.

– W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty związane z budową ronda w miejscu istniejącego skrzyżowania drogi powiatowej (ul. Piłsudskiego) z drogami gminnymi (ul. Rafała Sznajdera i ul. Sierżanta Załogi). To czterowylotowe skrzyżowanie cechuje się dużym natężeniem ruchu, dlatego też dla poprawy bezpieczeństwa, przy równoczesnym zapewnieniu optymalnych warunków przejezdności, wymaga przebudowy na skrzyżowanie typu rondo. Podniesie to bezpieczeństwo kierowców, jak również pieszych – mówi Katarzyna Kieras, rzecznik Starostwa Powiatowego w Będzinie.

Koszt inwestycji to blisko 898 tys. zł z czego 455 tys. zł dołoży miasto. Planowany termin realizacji inwestycji to wrzesień.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here