Na ostatniej sesji Rady Miejskiej radni podjęli uchwałę dotyczącą projektu sieci dąbrowskich szkół. Zaszła w niej jedna, istotna zmiana.

Nowością w sieci jest powrót Szkoły Podstawowej nr 33, która będzie obwodową szkołą podstawową z oddziałami sportowymi. Powstanie w wyniku przekształcenia dotychczasowego gimnazjum w Zespole Szkół Sportowych przy ul. Chopina, które – zgodnie z przepisami – przestanie istnieć z końcem wakacji. Przekształcenie dotychczasowego gimnazjum w szkołę podstawową oznacza też, że obok siebie będą funkcjonować dwie podstawówki. Sąsiednia Szkoła Podstawowa nr 3 pozostanie bowiem w swojej dotychczasowej siedzibie w budynku przy ul. Mireckiego.

Budynek ten jest jednak zbyt mały, aby pomieścić wszystkich uczniów, co w przypadku niepodjęcia żadnych działań, skutkowałoby prowadzeniem zajęć na dwie zmiany. Stworzenie nowej szkoły podstawowej w Zespole Szkół Sportowych i przeniesienie do niej z SP 3 wszystkich klas sportowych pozwoli wyeliminować nauczanie na zmiany, da też dzieciom i młodzieży z oddziałów sportowych możliwość korzystania z nowoczesnej infrastruktury wyremontowanego budynku Zespołu Szkół Sportowych.

– Konieczność podjęcia tego typu działań to konsekwencja reformy oświaty wprowadzonej w 2016 roku. Po likwidacji gimnazjów i wprowadzeniu ośmioletnich szkół podstawowych, budynek SP 3 stał się zbyt mały, żeby pomieścić wszystkich uczniów, dlatego też zaproponowaliśmy rozwiązanie, które wychodzi naprzeciw oczekiwaniom rodziców – podsumowuje Bożena Borowiec, zastępczyni prezydenta miasta odpowiedzialna za oświatę.

Zespół Szkół Sportowych, o kompleksowej modernizacji, to nowoczesny obiekt, dysponujący odpowiednią liczbą sal dydaktycznych, profesjonalnym zapleczem sportowym, basenem, salami rekreacyjnymi czy centrum zajęć pozalekcyjnych.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here