Razem dla Dąbrowy Górniczej – to nowe stowarzyszenie, które od kwietnia działa w dębowym mieście. – Naszym celem jest integrowanie lokalnych środowisk i osób, którym bliska jet praca na rzecz podniesienia jakości życia w naszym mieście – zapowiadają członkowie stowarzyszenia.

17 kwietnia w Dąbrowie Górniczej powołano nowe stowarzyszenie – Razem dla Dąbrowy Górniczej. Obecnie liczy kilkudziesięciu członków. Jakie cele sobie stawia?

– Nasze stowarzyszenie powstało w odpowiedzi na prośby mieszkańców, którzy od dłuższego czasu oczekiwali powstania w mieście inicjatywy, która będzie integrować środowiska o różnych poglądach, które jednak łączy to, że bliska jest im praca na rzecz podniesienia jakości życia w Dąbrowie Górniczej. Rozumiemy przez to zarówno kwestie społeczne, obywatelskie, ekonomiczne czy inwestycyjne i ekologiczne. To właśnie z myślą o mieszkańcach i dla nich powołaliśmy stowarzyszenie – mówi Tomasz Pasek, prezes Razem dla Dąbrowy Górniczej.

Członkowie stowarzyszenia twierdzą, że chcą by stanowiło ono przestrzeń, w której odnajdą się doświadczeni działacze społeczni, jak i osoby, które dotąd nie znajdowały dla siebie w Dąbrowie Górniczej miejsca czy partnerów do wspólnej, społecznej pracy.

– Naszym celem jest wspieranie władz i instytucji miejskich w kwestiach, z którymi nie zawsze radzą sobie najlepiej, ale jednocześnie głośne mówienie o przypadkach niegospodarności, czy niekompetencji. W centrum uwagi stowarzyszenia jest także dążenie do zabezpieczenia odpowiednich nakładów na rzecz wsparcia społecznego dla osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, osób z niepełnosprawnościami czy młodzieży dopiero startującej w dorosłe życie – mówi Katarzyna Zagajska, wiceprezes zarządu stowarzyszenia.

Chcemy, aby stowarzyszenie stało się wspólną przestrzenią łączącą ludzi, którym zależy przede wszystkim na rozwoju Dąbrowy Górniczej i jej mieszkańców – dodaje.

Symbolem Razem dla Dąbrowy Górniczej jest liść dębu z wpisanym w swój kształt sercem. Warto wspomnieć, że założyciele stowarzyszenia wywodzą się z stowarzyszenia Niezależni, które w 2013-2014 miało swoich przedstawicieli w Radzie Miasta.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here