W byłym budynku urzędu pracy w Będzinie przy ulicy 1 Maja powstaje Centrum Usług Społecznych. W budynku znajdą się dwie formy wsparcia społecznego tj. Klub Seniora oraz Dzienny Dom Pomocy.

Trwają prace związane z adaptacją dawnej siedziby Powiatowego Urzędu Pracy w Będzinie, gdzie powstanie obiekt, w którym znajdą się dwie formy wsparcia społecznego. – W naszym mieście powstanie Centrum Usług Społecznych. W budynku będą funkcjonowały dwie formy wsparcia społecznego – Klub Seniora i Dzienny Dom Pomocy Społecznej – mówi Łukasz Komoniewski, prezydent Będzina.

Centrum Usług Społecznych - fot. UM Będzin
Centrum Usług Społecznych – fot. UM Będzin

Placówka przyczyni się do zwiększenia dostępności usług dla osób starszych i niesamodzielnych oraz wpłynie na poszerzenie oferty zajęć pozwalających na aktywną integrację seniorów.

Centrum Usług Społecznych - fot. UM Będzin
Centrum Usług Społecznych – fot. UM Będzin

Istniejące pomieszczenia zostaną w części przebudowane, aby pełnić nowe funkcje. Powierzchnia użytkowa lokalu wynosząca blisko 750 m² stwarza możliwość wykreowania przestrzeni dostosowanej do potrzeb osób starszych i niepełnosprawnych. Wprowadzone zmiany adaptacyjne przyczynią się do uczynienia przestrzeni CUS w taki sposób, aby sprzyjała rozwojowi zachowań aktywnych.

Centrum Usług Społecznych - fot. UM Będzin
Centrum Usług Społecznych – fot. UM Będzin

Inwestycja możliwa jest dzięki dofinansowaniu, w kwocie 1,6 mln złotych, pochodzącego z Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego. Ponadto, dofinansowanie pozwoli na wyznaczenie w obrębie głównych ulic śródmieścia bezpiecznych dróg rowerowych połączonych węzłem przesiadkowym przy ulicy Kościuszki.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Życzę powodzenia osobom starszym z problemami ruchowymi, o kulach, albo na wózku, w dotarciu z np. śródmieścia do CUS.
    I pozdrawiam obsługę wind na dworcu!

    Zamiast stawiać takie hocki-klocki lepiej przyłączcie kamienice do miejskiego ogrzewania!
    Będzie cieplej, zdrowiej i lepiej. Wszystkim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here