W Czeladzi trwa ważna inwestycja. W byłych warsztatach elektrycznych i transformatorowych kopalni Saturn powstaje Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej. – Teraz wszystko przebiega zgodnie z planem, ale opóźnienia mamy ogromne. Obiekt powinien już być gotowy pół roku temu – mówi nam burmistrz Zbigniew Szaleniec.

– Remontowanie starych przedwojennych budynków nie jest proste, ale remontowanie budowanych w latach 60. ubiegłego wieku, to dramat. Widzimy to podczas remontu warsztatów elektrycznych byłej kopalni Saturn – przyznaje Zbigniew Szaleniec, burmistrz Czeladzi.

Jak przyznaje, w wybudowanym w latach 60. lub 70., chyba przez górników, bo raczej nie budowlańców obiekt, co chwilę zaskakuje remontujących niespodziewanymi problemami.

– Trzeba je rozpracowywać, uwzględnić w projekcie i na wprowadzone zmiany, otrzymać zgodę Urzędu Marszałkowskiego, który w znacznym stopniu dofinansowuje środkami unijnymi remont. Wszystko to znacząco opóźnia termin realizacji tego przedsięwzięcia, zakończenia i oddania do użytku nowego obiektu. Na szczęście remont nabiera tempa i mam nadzieję, że najpóźniej we wrześniu obiekt będzie oddany do użytku – podkreśla burmistrz Czeladzi.

Wizualizacja Warsztatów Aktywności Miejskiej „Saturn” w Czeladzi - fot. UM Czeladź
Wizualizacja Warsztatów Aktywności Miejskiej „Saturn” w Czeladzi – fot. UM Czeladź

Przypomnijmy, że całkowita wartość projektu to 3,9 mln zł. Wysokość dofinansowania z funduszy UE – 2,5 mln zł, a dofinansowanie z budżetu państwa to kwota 301 tys. zł.

Inwestycja polega na przekształceniu budynku dawnych warsztatów elektrycznych i budynku transformatorów byłej KWK Saturn na potrzeby utworzenia siedziby Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej. Obiekty będą ze sobą połączone szklanym łącznikiem, stanowiącym dodatkową powierzchnię umożliwiającą realizację nowych funkcji.

Centrum Usług Społecznościowych i Aktywności Lokalnej będzie zarządzany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej i ma służyć mieszkańcom w szeroko rozumianej aktywizacji zawodowej. Będą tam również różne zajęcia dla seniorów.

Tak przebiegały prace w kwietniu:

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here