1 września uczniowie wrócą do szkół, a studenci 1 października wrócą na uczelnie – poinformował w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Uzasadniał, że pozwala na to obecnie sytuacja epidemiczna.

W piątek, 26 czerwca odbędzie się zakończenie roku szkolnego. Będzie to jednak pierwszy raz, kiedy uczniowie kończą zajęcia zdalnie. Powodem tej sytuacji jest trwająca pandemia. W nowym roku szkolnym dzieci i młodzież, a także studenci mają wrócić do nauczania w systemie stacjonarnym.

Premier pytany o organizację roku szkolnego 2020/2021 zapowiedział, że rząd chce, aby uczniowie od 1 września wrócili do szkół. – Chcemy, żeby w zależności od tego oczywiście, czy nie będzie jakiś bardzo niespodziewanych wydarzeń, ale takich dzisiaj nie oczekujemy, żeby od 1 września dzieci i młodzież normalnie wróciły do szkół, od 1 października młodzi ludzie żeby wrócili na uczelnie – powiedział premier Morawiecki.

Ponadto, szef rządu wyraził przekonanie, że czas wakacji dyrekcje, organy prowadzące, organy stanowiące odpowiednie regulacje wykorzystają do tego, żeby przygotować się we właściwy sposób od strony operacyjnej. – Będą obostrzenia, zachęcam do dystansowania się, do dezynfekcji i mycia częstszego rąk i do noszenia maseczek – zaapelował premier.

Według zapewnień Mateusza Morawieckiego, powrót uczniów i studentów do stacjonarnego nauczania jest możliwy dzięki opanowaniu sytuacji epidemiologicznej w kraju. – Na dzisiaj są nasze zdecydowane plany – 1 września wracamy do szkół, 1 października wracamy na uczelnie – podkreślił premier Morawiecki.

Przypomnijmy, że w związku z epidemią od 12 marca w szkołach i przedszkolach w całej Polsce zostały zawieszone stacjonarne zajęcia. Od 25 marca wprowadzono obowiązkowe kształcenie na odległość i w takim trybie szkoły mają pracować do końca zajęć dydaktycznych, czyli do 26 czerwca.

Od 25 maja częściowo wznowiono działalność przedszkoli, umożliwiono udział w zajęciach uczniom klas I-III szkół podstawowych i konsultacje dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here