Coraz więcej osób reaguje na dramat, którego doświadczają zwierzęta przez pożary szalejące w Australii. W płonących lasach zginęło ponad 500 mln zwierząt. Poseł z Sosnowca postanowił pomóc i adoptował koalę.

Coraz więcej artystów, dziennikarzy, a także polityków reaguje na dramat zwierząt w trawionej przez pożary Australii. Jak podają media zabił on już m.in. około 8 tysięcy koali. Wiele z nich udało się jednak uratować. Trafiły one pod opiekę specjalistycznych szpitali i fundacji.

Polscy artyści postanowili wesprzeć finansowo Koala Hospital Port Macquarie. Zdecydowali się na tzw. wirtualną adopcję chorych ssaków. Placówka będzie pobierać od nich fundusze aż do całkowitej rekonwalescencji danego misia. „Swoje” misie mają już m.in. muzycy Tomasz Organek i Daria Zawiałow, a także dziennikarka Karolina Korwin-Piotrowska.

Do tego grona dołączył także poseł z Sosnowca Mateusz Bochenek, który zaadoptował koalę Kooloonbung Tasha. – Wiem, że to ziarenko w piasku w obliczu tak wielkiej tragedii, ale wierzę, że wspólnie na świecie jesteśmy w stanie dokonać wiele – tłumaczy Mateusz Bochenek.

Młody poseł Koalicji Obywatelskiej z Sosnowca zachęca również innych, którzy chcieliby pomóc, do wirtualnej adopcji. – Każdy najdrobniejszy gest pomocy w stronę Australii ma ogromne znaczenie – podkreśla.

Skomentuj przez Facebook

25 KOMENTARZE

 1. Co się nie zrobi dla pijarowej popularności. Przecież gdyby chciał faktycznie pomóc to opłaciłby miejsce profesjonalnej opieki i nie leciał z tym do gazet. Nie mając najpewniej warunków i czasu zwierzątko będzie się męczyło ale propaganda poszła, to bardzo niedobry przykład.

 2. Pierwsze czym zasłynął – dla Australii do tego 👀
  Może kiedyś i coś dla Zagłębia 🤔

  PS
  Kiedy nasze orły z PIS załatwią dokończenie drogi „donikąd” – do Sławkowa?

 3. Ja wolałabym aby przekazał informację ile pieniędzy pozyskał dla mieszkańców na program wymiany źródeł ciepła, bo kontrole i karanie mieszkańców chyba nie powinny być,, receptą” na rozwiązanie problemu. Proszę zejść na ziemię i rozwiązywać rzeczywiste żywotne problemy mieszkańców, bo to jako tak istotna informacja to jakiś odlot w wymiarze międzynarodowym.

 4. Szanowny Panie pośle, posłem został Pan dzięki temu że wyborcy tak zadecydowali. Proszę pomyśleć o losie biednych wyborców . Przyroda zawsze sobie poradzi jak nie będzie mieszał człowiek. Pan postępuje wbrew prawu natury co jest równoznaczne że problem będzie się pogłębiał. Dobra rada dla Pana,- proszę na przyrodzie nie uprawiać polityki. A propo , dzięki zadymieniu w okolicach pożaru spada temperatura a w Melbourne spadają deszcze.

   • Ta Parlamentarna Grupa Kobiet przyznam zaskakuje mnie, bo gdyby to był członek Wiosny mogłabym jakoś, chociaż z trudem, zrozumieć. Myślę jednak że to błąd w przekazie.

    • Niech jedzie do swoich kolegów z KE i załatwi konkretną pomoc UE dla Australii. Tacy wielcy ekolodzy z lewicy czy PO to do dzieła. Hipokryzja jak zwykle.

 5. Szanowny Panie pośle Bochenek proszę pojechać do Białowiży,zobaczy Pan pobojowisko dokonane przez tzw. ekologów. Wiele tysięcy drzew gnijących wzdłuż drogi Hajnówka-Białowieża na odcinku ponad 20 km.stworzyło apokaliptyczny widok dzięki ekologom (z nazwy). Jedno takie drzewo to setki m.sześciennych metanu. Metan jest conajmnie 20krotnie szkodlwy od dwutlenku węgla i niszczy warstwę ozonową planety w zastraszający sposób. Ci sami ekolodzy zgłaszają protest w sprawie budowy drogi S-19 w okolicach Siemiatycz ponieważ ich zdaniem przelatujący nad tą drogą ptak (orlik krzykliwy) może mieć zaburzony przelot. Ekolodzy niesłusznie szkalowali ministra Szyszko doprowadzając do jego dymisji. Obawiam się że dalej nie rozumieją do jakiej katastrofy swymi działaniami doprowadzili w Puszczy Białowieskiej. Skoro masowo gniją świerki i sosny to co się stało z ekosystemem (ptaki ssaki gryzonie itp.).Sosny i świerki to świat życia tych gatunków. Niestety Szyszko miał rację.

   • Szyszko był profesorem nauk leśnych z kilkudziesięcioletnią praktyką, a jakie ty masz wykształcenie, że w ten sposób ośmielasz się oceniać jego kompetencje?

    • Jedź na miejsce i obejrzyj puszczę póki jeszcze jest co oglądać jeśli wygrywać będzie dalej opcja wybiórczych obrońców przyrody, kto wie czy nie z opcją „kto płaci ten wymaga”?
     Zamku nie widzą na natura 2000, a część niechronionej puszczy widzą …

 6. XXX- powinieneś się wstydzić takiej wiedzy w temacie i faktów. Przepraszam uczestników forum za takich uczestników co sieją nienawiść. Proponuję milczenie w zamian za inwektywy.

 7. Pożary lasów eukaliptusowych i buszu w Australii są od naturalnym zjawiskiem w środowisku. Człowiek ingerując w naturę stworzył sytuację że natura się zbuntowała. Gasząc corocznie zjawiska pożarowe o zasięgu punktowym doprowadził do powstania wielkoobszarowego pożaru przez co giną zarówno ludzie jak i nasi mniejsi bracia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here