Sosnowieccy policjanci, po pościgu prowadzonym ulicami Sosnowca i Katowic, zatrzymali mężczyznę, który jak się okazało, był poszukiwany wieloma listami gończymi.

Patrolujący ulice miasta funkcjonariusze zauważyli samochód osobowy poruszający się całą szerokością jezdni. Mając podejrzenia, że kierowca może być pod wpływem alkoholu lub narkotyków, postanowili go zatrzymać. Pomimo użytych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, mężczyzna prowadzący samochód nie miał nawet przez chwilę zamiaru się zatrzymać. Wyraźnie przyspieszył i ruszył ulicami Sosnowca, ostatecznie wjeżdżając na teren Katowic.

Tam na jednym z łuków drogi, z uwagi na dużą prędkość, nie zapanował nad pojazdem i auto znalazło się na poboczu, po czym przewróciło się na bok. Kierujący błyskawicznie opuścił je przez boczną szybę i podjął ucieczkę pieszo. Próba ucieczki nie powiodła się. Policjanci szybko go dogonili i obezwładnili, ponieważ w bezpośrednim kontakcie 35-latek stał się bardzo agresywny.

Zatrzymany, jak się okazało, był poszukiwany wieloma listami gończymi na terenie województwa śląskiego, a także wydano na niego szereg nakazów zatrzymania celem osadzenia w zakładach karnych, gdzie powinien odbywać zasądzone mu kary pozbawienia wolności.

Lista jego przewinień była dłuższa. Mężczyzna nie posiadał również uprawnień do kierowania pojazdem, zostały mu one odebrane. Po zatrzymaniu pobrano od niego krew do badania, które wykaże, czy kierował pod wpływem narkotyków.

O jego dalszym losie zadecyduje prokurator. Za samą tylko ucieczkę przed policjantami może trafić do więzienia na 5 lat, odpowie także za jazdę pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów, a jeśli okaże się, że kierował po zażyciu narkotyków, odpowie również za jazdę pod ich wpływem.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here