Trzech sprawców uprowadziło 34-letniego mieszkańca Jaworzna, a następnie próbowali zmusić go do zawarcia niekorzystnej umowy. Uprowadzony mężczyzna mógł stracić 2 mln złotych.

Dyżurny policji w Będzinie otrzymał informację o uprowadzeniu 34-letniego mężczyzny. Sytuacja była bardzo dynamiczna i wymagała podejmowania szybkich decyzji, gdyż chodziło o zdrowie i życie człowieka. W działania poszukiwawcze zaangażowani byli policjanci z Centralnego Biura Śledczego Policji Zarząd w Katowicach, kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz stróże prawa z Komendy Miejskiej Policji w Będzinie i Jaworznie

Funkcjonariusze szybko ustalili, jakim samochodem mogą poruszać się porywacze, szukali oni terenowego samochodu, którym miał być przewożony 34-letni mieszkaniec Jaworzna. Poszukiwania objęły kilka miast. Zaczęły się w Jaworznie, a zakończyły w Katowicach.

Mężczyźni zostali zatrzymani na terenie jednej z kancelarii notarialnych, gdzie uprowadzony miał podpisać niekorzystną dla siebie umowę. W ustaleniu miejsca, w którym mężczyzna się znajduje pomogła mundurowym aplikacja lokalizująca telefon zainstalowana w jego smartfonie.

– Policjanci wkroczyli do pomieszczeń kancelarii dosłownie w ostatniej chwili. Poszkodowany miał właśnie zostać zmuszony przez sprawców do podpisania niekorzystnej dla siebie umowy, w wyniku czego mógł stracić około 2 milionów złotych – mówi Aleksandra Nowara ze śląskiej policji.

Policjanci zatrzymali trzech mężczyzn i uwolnili 34-latka. Sprawcy to mieszkańcy Mysłowic i Jaworzna w wieku od 32 do 66 lat. Byli oni kompletnie zaskoczeni wizytą policjantów i nie stawiali oporu. Noc spędzili w policyjnym areszcie.

Porywacze usłyszeli już zarzut usiłowania wymuszenia rozbójniczego, za co grozi kara do 10 lat więzienia. Dodatkowo, prokurator zastosował wobec mężczyzn zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego oraz objął ich dozorem policyjnym. Śledztwo w tej sprawie trwa, prowadzi je Prokuratura Rejonowa w Jaworznie.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here