Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza rozegrali pierwszy sparing przed sezonem 2020/2021. Grając w niepełnym składzie przegrali z GTK Gliwice 59:79.

Koszykarze MKS-u Dąbrowa Górnicza mają już za sobą pierwszy sparing przed sezonem 2020/2021. W meczu w Gliwicach trener Alessandro Magro nie mógł skorzystać z kilku swoich zawodników. Nie zagrali bowiem: Andy Mazurczak (choroba), Patryk Wieczorek (uraz), Ivan Karačić (indywidualny tok przygotowania do sezonu ze sztabem medycznym i trenerem przygotowania motorycznego) oraz Lee Moore i Elijah Wilson (trwa procedura ściągnięcia zawodników do Polski).

Sparing MKS-u Dąbrowa Górnicza z GTK Gliwice - fot. Dorota Murska
Sparing MKS-u Dąbrowa Górnicza z GTK Gliwice – fot. Dorota Murska

Spotkanie w pierwszej kwarcie było wyrównane. Często zmieniało się prowadzenie, a żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. W drugiej ćwiartce meczu gliwiczanie zaczęli budować przewagę.

Druga połowa nie przyniosła wielkiej zmiany. Gospodarze wykorzystywali błędy MKS-u, który miał problem ze zdobywaniem punktów. Zagłębiacy dopiero w ostatniej kwarcie odrobili nieco punktów, ale GTK był lepszy i wygrał 79:59.

Najskuteczniejszymi graczami w drużynie z Dąbrowy Górniczej byli Sacha Killeya-Jonesa (17 punktów) i Michał Nowakowski (15).

W tym tygodniu gracze Alessandro Magro rozegrają kolejne mecze towarzyskie. – W środę o godzinie 17:30 zagramy kolejny mecz w Gliwicach z GTK, a w sobotę zmierzymy się we Wrocławiu ze Śląskiem – zapowiada trener dąbrowian.

GTK Gliwice – MKS Dąbrowa Górnicza 79:59 (24:19, 24:10, 19:13, 12:17)

GTK: Terry Henderson 17, Daniel Gołębiowski 15, M.J. Rhett 14, Szymon Szymański 12, Mateusz Szlachetka 6, Bartosz Majewski 6, Mikołaj Adamczak 4, Kacper Radwański 2, Łukasz Diduszko 2, Norbert Maciejak 1, Stanisław Heliński 0.

MKS: Sacha Killeya-Jones 17, Michał Nowakowski 15, Mikołaj Ratajczak 9, Marek Piechowicz 7, Manu Tchicaya 4, Michał Kroczak 3, Jakub Motylewski 2, Przemysław Paduch 2, Franciszek Bigaj 0, Konrad Dawdo 0.