W meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi, osłabiony MKS Dąbrowa Górnicza przegrał w Toruniu z Polskim Cukrem 81:88. O porażce zadecydowała dramatyczna końcówka.

Przed meczem w Toruniu Jacek Winnicki, który w poprzednim sezonie doprowadził Polski Cukier do wicemistrzostwa Polki, miał ogromny problem z ustawieniem drużyny. Z powodu urazów nie mógł bowiem liczyć aż na pięciu zawodników – Alaksandra Mladenovicia, Pauliusa Dambrauskasa, Witalija Kowalenko, Piotra Pamuły i Macieja Kucharka. Ekipa z Zagłębia ostatecznie zagrała w sześciu. Jedynym rezerwowym był Patryk Wieczorek.

Mimo tych problemów to dąbrowianie lepiej weszli w spotkanie, którzy po trafieniach Aarona Broussarda i D.J. Sheltona prowadzili nawet 9:2. Gospodarze szybko wyrównali, ale Zagłębiacy po udanych akcjach Bartłomieja Wołoszyna znów wypracowali przewagę i po dziesięciu minutach prowadzili 27:19.

W drugiej kwarcie dąbrowianie przez cały czas prowadzili. Torunianie robili co mogli, aby odskoczyć, ale odrabianie strat nie szło im najlepiej. Gospodarze zdołali zbliżyć się na punkt, ale po pierwszej połowie to MKS prowadził 45:42.

MKS Dąbrowa Górnicza – Polski Cukier Toruń 89:76 - fot. Adrianna Antas
Jacek Winnicki – fot. Adrianna Antas

Na początku trzeciej kwarty gracze Polskiego Cukru dopięli swego i po trafieniu Łukasza Wiśniewskiego po raz pierwszy objęli prowadzenie (47:45). Z czasem ich przewaga wzrsła nawet do dziecięciu oczek (57:47). To jednak nie załamało MKS-u. Po rzucie Wieczorka brakowało im tylko trzech punktów do remisu (65:62).

Zaraz na początku czwartej kwarty dąbrowianie doprowadzili do wyrównania. Gospodarze szybko wrócili jednak do swojego rytmu gry i po trafieniu Karola Gruszeckiego mieli już siedem punktów przewagi. MKS walczył do samego końca, ale ostatecznie to torunianie wygrali 88:81.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Łukasz Wiśniewski z 20 punktami i 7 asystami. 27 punktów i 6 zbiórek dla gości zanotował D.J. Shelton.

W środę (17 stycznia) MKS miał podejmować ekipę z Krosna. Mecz ten został jednak przełożony na 21 marca. Kolejnym rywalem dąbrowian będzie więc King Szczecin (24 stycznia).

Polski Cukier Toruń – MKS Dąbrowa Górnicza 88:81 (19:27, 23:18, 23:17, 23:19)