W niedzielnym pojedynku drugiej kolejki Polskiej Hokej Ligi, Zagłębie Sosnowiec wysoko przegrało na własnym lodzie z TatrySki Podhale Nowy Targ 1:7.

Podopieczni Marcina Kozłowskiego doznali kolejnej porażki w Polskiej Hokej Lidze. Tym razem sosnowiczanie na własnym lodzie podejmowali TatrySki Podhale Nowy Targ. Rywale skutecznie wypunktowali gospodarzy i pewnie wygrali 7:1. Jedyną bramkę dla Zagłębia zdobył Tomáš Káňa.

W pozostałych meczach drugiej kolejki JKH GKS Jastrzębie pokonał MKH Automatykę Gdańsk 2:1, GKS Tychy wygrał z Tauronem KH GKS Katowice 3:2. Hokeiści Węglokoksu Kraj Polonii Bytom pokonali po dogrywce Unię Oświęcim 5:4, a Energa Toruń pokonała po rzutach karnych Comarch Cracovię 2:1.

Zagłębie Sosnowiec – TatrySki Podhale Nowy Targ 1:7 (0:3, 0:0, 1:4)

Bramki: 0:1 – Eetu Koski (6.), 0:2 – Mateusz Michalski (17.), 0:3 – Filip Wielkiewicz (18.), 0:4 – Robert Mrugała (41.), 0:5 – Eetu Koski (43.), 0:6 – Joona Tolvanen (50.) 1:6 – Tomáš Káňa (56.), 1:7 – Kacper Guzik (59.).

Zagłębie: Radziszewski (Czernik) – Horzelski, Charousek; Káňa, Rutkowski, Kozłowski – Martinka, Gniewek; Luka, Słaboń, Jaroš – J. Jaskólski, Kaluža; Sikora, Stojek, Bernacki – Domogała, Duszak; A. Jaskólski, Pędraś, Jarosz.

Podhale: Odrobny (Kapica) – Dutka, Mrugała; Guzik, Zapała, Koski – Jaśkiewicz, Moksunen; Michalski, Neupauer, Wielkiewicz – Wajda, Tolvanen; Różański, Dziubiński, Liikanen – Wsół, Kapica; Siuty, Worwa.

Kary: Zagłębie – 14 minut, Podhale – 10 minut. Strzały: 17 – 59. Widzów: ok. 700.

Sędziowali: Zbigniew Wolas (główny) – Artur Hyliński, Dariusz Pobożniak (liniowi).