Było już w Jaworznie „Rondo Baniek Mydlanych”, „Bańki Mydlanej” i „Rondo Slime”. Jak tym razem będzie się nazywać popularne skrzyżowanie u zbiegu ulic Kolejowej, Królowej Jadwigi i Grunwaldzkiej? Tego Jakub Bochenek, właściciel firmy Tuban, nie chce zdradzić.

Symboliczny akt własności, wylicytowany w ramach aukcji na rzecz WOŚP już po raz szósty powędrował w ręce firmy Tuban, producenta akcesoriów i płynu do dużych baniek mydlanych, a także kreatywnych zabawek dla dzieci. Warto dodać, że w tym roku walka o nazwę ronda była niezwykle zacięta. Tym razem przesądziły dwie ostatnie minuty licytacji, a na konto WOŚP wpłynęło aż 33 433 złotych.

– Finał WOŚP to wydarzenie, które już na stałe wpisało się w kalendarz firmy. Za powodzenie licytacji kciuki trzymają pracownicy, nasza rodzina i przyjaciele, wyczekując informacji, czy TUBAN znów będzie mieć symboliczne miejsce na mapie miasta – opowiada Jakub Bochenek.

Rondo Tuban Slime w Jaworznie - fot. mat. pras.
Rondo Tuban Slime w Jaworznie – fot. mat. pras.

Jaworznianin zdradza, że w tym roku nazwa ronda zostanie zmieniona. Jak będzie się nazywać? Tego na razie nie chce zdradzić.

Przypomnijmy, że firma Tuban od 2015 roku bierze udział w aukcji symbolicznego aktu własności uprawniającego do nadania czasowo nazwy ronda w Jaworznie. Z tego właśnie miasta pochodzi założyciel marki i najbardziej znany w Polsce „czarodziej od baniek”, mający na swoim koncie trzy Światowe Rekordy Guinnessa, m.in. za zamknięcie w bańce mydlanej 419 osób jednocześnie.

2010 – Rondo Energetyków i Górników

W 2010 roku skrzyżowanie zyskało miano Energetyków i Górników. Prawo do nazwy na cały rok wykupił za 61 tys. złotych Południowy Koncern Energetyczny (dziś Tauron Wytwarzanie).

2011 – Rondo Magików

W 2011 roku nazwę kupiła meblarska firma Meblomag. Zapłaciło za to 10 100 złotych. Patronem skrzyżowania zostali… Magicy.

2012 – Rondo Intern@utów

W 2012 roku rondo wylicytowała jaworznicka firma Art-Com za 10 300 złotych. Rondo przejęli na rok Intern@uci.

2013 – Rondo Smoków

W 2013 roku jaworznickie rondo stało się sławne w całej Polsce. Wszystko dzięki SKOK Jaworzno, które za 12 100 złotych wygrało licytację i postawiło na dość oryginalną nazwę. Na skrzyżowaniu pojawiły się bowiem małe kolorowe potworki.

2014 – Rondo Jeffa Hannemana

W 2014 roku patronem ronda został Jeff Hanneman z zespołu Slayer. Nazwę znów wylicytowała firma Art-Com za 15 800 złotych. Nazwa ta wzbudziła jednak wiele kontrowersji. Niektórym mieszkańcom nie podobało się to, że skrzyżowanie nawiązuje do nazwiska metalowego muzyka.

2015 – Rondo Baniek Mydlanych

W 2015 roku w Jaworznie było rondo Baniek Mydlanych. Prawo do nadania takiej nazwy zyskała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Za 13 433 złotych.

2016 – Rondo Baniek Mydlanych

W 2016 roku rondo po raz kolejny wylicytowała firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych. Tym razem za 12 890 zł. Rondo nie zmieniło jednak swojej nazwy.

2017 – Rondo Bańki Mydlanej

W 2017 roku rondo po raz trzeci za 22 200 złotych zakupiła firma Tuban – Świat Baniek Mydlanych i rondo zmieniło nazwę na Rondo Bańki Mydlanej.

2018 – Rondo Bańki Mydlanej

W 2018 roku rondo po raz czwarty za 12 522 złotych wylicytowała firma Tuban Bańki i rondo nie zmieniło swojej nazwy.

2019 – Rondo Tuban Slime

W 2019 roku rondo już po raz piąty za 21 611 zł wylicytował Jakub Bochenek, właściciel firmy Tuban Bańki. Postanowiono też zmienić nazwę na Rondo Tuban Slime.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. A nowe rondo na Ostrogórskiej? Może też w ten sposób a nie jakaś durnota o Gdańsku 🤦‍♂️🤷‍♂️🐱‍🚀

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here