Zawierciańscy policjanci pomogli rodzicom poparzonej dziewczynki, którzy utknęli w korku, w szybkim dotarciu do szpitala. Wcześniej przerażony ojciec zatrzymał się przy radiowozie i poprosił mundurowych o pomoc.

Do sytuacji doszło na drodze krajowej nr 78, przed wjazdem do Zawiercia od strony Szczekocin. W tym czasie pełnili tam służbę policjanci z wydziału ruchu drogowego. Przy ich radiowozie zatrzymał się zdenerwowany kierowca, który wiózł poparzoną 6-letnią dziewczynkę. Mężczyzna poprosił mundurowych o pomoc w pokonaniu zakorkowanej drogi.

W związku z tym, że stan zdrowia dziewczynki wymagał natychmiastowej pomocy lekarskiej, policjanci podjęli decyzję o przewiezieniu jej do placówki zdrowia. Zabrali ranne dziecko i jego matkę do radiowozu i używając sygnałów pojazdu uprzywilejowanego szybko przetransportowali do Szpitala Powiatowego w Zawierciu.

Ich szybka i profesjonalna reakcja przyczyniła się do wdrożenia szybkiego procesu leczenia, co w sytuacji takiego zdarzenia jest niezmiernie ważne. Na ręce komendanta Powiatowej Policji w Zawierciu wpłynęły podziękowania dla funkcjonariuszy biorących udział w zdarzeniu od rodziców 6-letniej dziewczynki.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here