Poparzeni Kawą Trzy zagrają w Zagłębiu [WIDEO]

1
272

Poparzeni Kawą Trzy zagrają 3 grudnia w Dąbrowie Górniczej. Zespół stworzony przez dziennikarzy telewizyjnych i radiowych zagra koncert w Pałacu Kultury Zagłębia i zrobi to z czego słynie – rozbuja publiczność w klimacie ska z domieszkami rocka, punku i swingu.

Poparzeni Kawą Trzy to zespół dziennikarzy i współpracowników największych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, którzy zainspirowani twórczością rosyjskiej supergrupy Leningrad i ukraińskiej 5Nizza zawiązali w 2005 roku grupę grającą gatunek muzyczny oparty na muzyce ska z domieszkami rocka, punku i swingu.

W 2011 roku na rynku ukazała się ich pierwsza płyta PKT pod nazwą Musculus Cremaster. Data jej wydania zbiegała się ze spektakularnym sukcesem grupy na Sopot Festiwal Top Trendy, gdzie Poparzeni zdobyli jedną z trzech prestiżowych nagród. Występy na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze czy też Reggae Festiwalu w Ostródzie świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka i repertuar Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako „biesiadne ska” z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości.

Do największych sukcesów grupy trzeba zaliczyć zwycięstwo w eliminacjach i występ przed wielotysięczną publicznością jednego z największych na świecie festiwali Przystanku Woodstock 2012.

Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Organizują od sześciu lat kultowy już, grudniowy Kontrabal Dziennikarzy, gdzie grając obok zaproszonych gwiazd mają okazję zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej. Rok 2012 zamknęli występując dla trzy i półmilionowego audytorium na imprezie sylwestrowej organizowanej i transmitowanej przez telewizję Polsat.

W Dąbrowie Górniczej zespół zagra w niedzielę, 3 grudnia. Koncert w PKZ rozpocznie się o godzinie 17:00. Bilety w cenie od 70 zł do 90 zł.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here