Poparzeni Kawą Trzy zagrają w Sosnowcu

0
922

Poparzeni Kawą Trzy zagrają 11 maja w Sosnowcu. Zespół stworzony przez dziennikarzy telewizyjnych i radiowych zagra koncert w Muzie i zrobi to z czego słynie – rozbuja publiczność w klimacie ska z domieszkami rocka, punku i swingu.

Poparzeni Kawą Trzy to zespół dziennikarzy i współpracowników największych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, którzy zainspirowani twórczością rosyjskiej supergrupy Leningrad i ukraińskiej 5Nizza zawiązali w 2005 roku grupę grającą gatunek muzyczny oparty na muzyce ska z domieszkami rocka, punku i swingu.

W 2011 roku na rynku ukazała się ich pierwsza płyta PKT pod nazwą Musculus Cremaster. Data jej wydania zbiegała się ze spektakularnym sukcesem grupy na Sopot Festiwal Top Trendy, gdzie Poparzeni zdobyli jedną z trzech prestiżowych nagród. Występy na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze czy też Reggae Festiwalu w Ostródzie świadczą o tym, jak wszechstronna jest muzyka i repertuar Poparzonych Kawą Trzy. Sami określają ją jako „biesiadne ska” z prześmiewczymi tekstami o hulaszczym życiu i miłości.

Do największych sukcesów grupy trzeba zaliczyć zwycięstwo w eliminacjach i występ przed wielotysięczną publicznością jednego z największych na świecie festiwali Przystanku Woodstock 2012.

Poparzeni Kawą Trzy to również animatorzy życia kulturalnego starający się zintegrować społeczność dziennikarską. Organizują od kultowy już, grudniowy Kontrabal Dziennikarzy, gdzie grając obok zaproszonych gwiazd mają okazję zaprezentować swoją twórczość młode zespoły zaczynające karierę na polskiej scenie muzycznej.

W 2013 roku ukazała się płyta CD z DVD zatytułowana „Wezmę cię”, obecnie zespół pracuje nad kolejnym krążkiem i… musicalem – komedią muzyczną, do której scenariusz napisał Rafał Bryndal.

W Sosnowcu zespół zagra w piątek, 11 maja. Koncert w Muzie rozpocznie się o godzinie 19:00. Bilety w cenie 55 zł.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here