Na terenie województwa śląskiego działa specgrupa „Speed”, której zadaniem jest zwalczanie agresji i innych niebezpiecznych zachowań na drogach.

Grupa liczy ponad 50 policjantów, w jej skład wchodzą policjanci z drogówki z komendy wojewódzkiej, jednostek miejskich i powiatowych policji, a także funkcjonariusze z pionów kryminalnych i zwalczających cyberprzestępczość.

Do zadań zespołu należy nie tylko zatrzymywanie kierowców, którzy stwarzają poważne zagrożenie, przekraczając znacznie dozwoloną prędkość. Grupa Speed będzie zajmowała się także uczestnikami ruchu drogowego, którzy dopuszczają się agresywnych zachowań na drodze i popełniają inne wykroczenia, mogące być powodem różnych tragicznych zdarzeń.

Policyjna grupa Speed - fot. KWP Katowice
Policyjna grupa Speed – fot. KWP Katowice

Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza nagrań umieszczanych w internecie, obrazujących różne „pirackie wyczyny”, czy udaremnianie nielegalnych wyścigów. Dzięki współpracy z różnymi instytucjami, policjanci będą mogli wytypować najbardziej niebezpieczne miejsca w całym województwie.

Pomocnymi narzędziami w działaniu grupy będą monitoringi miejskie oraz Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci nowo powołanej grupy do działań będą wyjeżdżali wyposażonymi w wideorejestratory najnowszymi nieoznakowanymi radiowozami, z silnikami o mocy powyżej 200 KM.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here