29-letni policjant z Jaworzna został aresztowany pod zarzutem molestowania oraz gwałtu na sześcioletniej dziewczynce. Mężczyzna trafił do aresztu, nie przyznaje się do winy.

Śledztwo w sprawie seksualnego wykorzystywania 6-letniej dziewczynki trwa od kilku miesięcy. Wszystko miało dziać się w różnych okresach 2016 roku. Pokrzywdzona jest koleżanką córki oskarżonego policjanta. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, mężczyzna miał zastraszać dziewczynkę.

Nakaz zatrzymania policjanta z jaworznickiej drogówki wydała Prokuratura Rejonowa w Tychach. Prokuratura ze względu na drastyczny charakter nie ujawnia okoliczności, w jakich doszło do popełnienia przestępstw.

– Zostały mu przedstawione zarzuty doprowadzenia sześciolatki do obcowania płciowego, a także dopuszczenia się wobec niej innych czynności seksualnych i prezentowania jej treści pornograficznych. Sąd uwzględnił wniosek o aresztowanie podejrzanego – mówi Monika Stalmach-Ćwikowska z Prokuratury Rejonowej w Tychach.

6-latka została przesłuchana przez sąd w obecności biegłego psychologa. Dodatkowo śledczy zebrali też zeznania kilku świadków. To zdecydowało o zatrzymaniu 29-latka. Sprawa jest w toku.

Obecnie podejrzany trafił do aresztu, nie przyznaje się do zarzucanych czynów i odmawia złożenia wyjaśnień. 29-letni funkcjonariusz został zawieszony w czynnościach służbowych, zostało także wszczęte postępowanie dyscyplinarne oraz kroki zmierzające do wydalenia funkcjonariusza ze służby.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here