W środę, 19 czerwca na trasie S1 w Sosnowcu doszło do zderzenia cysterny z radiowozem policyjnym. Utrudnienia w ruchu nadal trwają.

Do zdarzenia doszło ok. 2 w nocy, na trasie S1 na ulicy Lenartowicza w Sosnowcu. Policyjny patrol został wcześniej wezwany w związku z innym zdarzeniem. Oznakowany radiowóz zabezpieczał miejsce potrącenia sarny.

Podczas wykonywania czynności na miejscu wypadku, w radiowóz uderzyła cysterna. Dwóch policjantów, którzy znajdowali się w uszkodzonym pojeździe, doznało obrażeń głowy oraz urazy klatki piersiowej. Obaj zostali przetransportowani do szpitala.

– Ze wstępnych informacji wynika, że pomimo poważnych obrażeń głowy i klatki piersiowej, których doznali, ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Dokładny stan zdrowia policjantów będzie można ocenić dopiero po przeprowadzeniu szczegółowych – mówi asp. szt. Sonia Kepper, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Sosnowcu. – Radiowóz nadaje się do kasacji, cały tył został zniszczony – dodaje.

Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia. Na czas trwania prac wyznaczony był objazd, a trasa S1 byłą zablokowana. Utrudnienia jednak trwają do tej pory.

Skomentuj przez Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Przejeżdżałem koło nich około 10 min przed zdarzeniem, panowie policjanci faktycznie obstawiali jakieś potrącone zwierzę tylko że mieli włączone tylko światła mijania, bez świateł awaryjnych i bez kogutów, moim zdaniem to totalny brak odpowiedzialności z ich strony, stojąc na nieoświetlonym fragmencie drogi ekspresowej centralnie na pasie ruchu bez świateł ostrzegawczych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here