Policja zatrzymała trzech mężczyzn podejrzanych o czynną napaść na członków służby porządkowej. Do zdarzenia doszło 19 czerwca, w dąbrowskiej strefie kibica po meczu Polski z Senegalem. Zatrzymanym grozi 5 lat więzienia.

Sprawcami bójki okazali się mieszkańcy Dąbrowy Górniczej w wieku 21, 29 i 30 lat. W wyniku ataku na ochroniarzy, do którego doszło w strefie kibica, jeden z mężczyzn trafił nieprzytomny do szpitala.

– Po zdarzeniu opublikowaliśmy zdjęcia napastników, prosząc o pomoc w namierzeniu sprawców. Oprócz pracy kryminalnych, którzy przez cały czas dążyli do ustalenia tożsamości mężczyzn, policjanci sprawdzali każdą informację, przekazywaną przez mieszkańców. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu mieszkańców w pomoc, przestępcy długo nie cieszyli się wolnością. Cała trójka została zatrzymana, a zebrany materiał dowodowy umożliwił przedstawienie im zarzutów – informuje Mariusz Miszczyk, rzecznik KMP w Dąbrowie Górniczej.

Wobec podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonych. Mężczyźni nie mogą już również oglądać meczy w dąbrowskiej strefie kibica. Grozi im kara nawet 5 lat więzienia.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here