W miniony piątek, 31 marca br. przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach dostarczyli do Urzędu Miejskiego w Jaworznie postanowienie o przekazaniu dokumentów dotyczących wydatków Biura Promocji i Informacji za okres od 2014 r. do chwili obecnej.

Jak podaje Urząd Miejski w Jaworznie, autorem wniosku do prokuratury jest jeden z opozycyjnych radnych – Marcin Kozik, zasiadający w Radzie Miejskiej w Jaworznie od 2014 roku.

Prezydent miasta Paweł Silbert polecił pracownikom właściwych komórek Urzędu Miejskiego przygotowanie stosownych dokumentów i wyjaśnień, a także zobowiązał do bieżącej współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Katowicach w tym temacie.

Obecnie Prokuratura Okręgowa w Katowicach nadzoruje postępowanie przygotowawcze prowadzone w sprawie niedopełnienia obowiązków lub przekroczenia uprawnień przez urzędników Biura Promocji Urzędu Miejskiego w Jaworznie. Śledztwo w tej sprawie zostało wszczęte 10 marca 2017 roku.

Celem powyższych działań jest potwierdzenie prawidłowości podejmowanych przez Biuro Promocji i Informacji decyzji o wydatkach, a także ustalenie, jakimi pobudkami kierował się skarżący sugerując, że wydatkowanie środków budżetowych przebiegało w nieprawidłowy sposób.

Skomentuj przez Facebook

11 KOMENTARZE

   • Zagłębie Krakowskie to też np. Chrzanów i Libiąż, Zagłębie Górnośląskie to np. Ruda Śląska i Zabrze, Zagłębie Lubelskie to np. Łęczna, Zagłębie Dolnośląskie to np. Wałbrzych, Zagłębie Ruhry to np. Dortmund i Essen, Zagłębie Donieckie to np. Makiejewka itd. Czyli idąc twoim tokiem rozumowania są to wszystko miejscowości zagłębiowskie? Oj nie dziwię się że przez takich jak ty likwidują gimnazja. Poza tym, coś za bardzo w tym Sosnowcu próbujecie narzucać nam Jaworznianom tę waszą „zagłębiowskość”. Nie wrzucajcie nas do waszego wora. My mamy swoją tożsamość! I jak u nas mówią- nam z Jaworzna wszystko można!

    • Człowieku nie mieszaj faktów. Poza tym jesteś przewrażliwiony.

     Zagłębie Krakowskie i Zagłębie Dąbrowskie to regiony historyczno-geograficzne.
     Zagłębie Górnośląskie i pozostałe, to obszary górniczo/geologiczno-geograficzne.

     • Nawet jeśli tak uważasz (bo niektórzy mają inne zdanie), nie oznacza to że Jaworznianie są „Zagłębiakami”, a Jaworzno „zagłębiowskim” miastem! To że jesteśmy sąsiadami w jednym województwie i na tym portalu piszą też o Jaworznie o niczym nie świadczy. Często w Sosnowcu czy Dąbrowie Górniczej narzekacie że niektórzy (świadomie bądź nieświadomie) mylą was ze Śląskiem albo narzucają „śląskość”. Tymczasem niektórzy z was jednocześnie narzucają swoją tożsamość Jaworznu i innym gminom. Zupełnie jak w powiedzeniu o Kalim i krowie.

     • Po prostu „tożsamość” Zagłębia Krakowskiego zanika. Część osób z Jaworzna „opowiada się” za Śląskiem, część za Zagłębiem, a tylko nieliczni czują odrębność. Dla większości to zapewne wszystko jedno i takie są fakty.

      Możesz podać nazwę strony internetowej podobnej do Twojego Zagłębia o tematyce dotyczącej Jaworzna, Libiąża, Chrzanowa, Trzebini? Chętnie bym poczytał.

    • Aleście się rozpisali! No to ja jeszcze dodam że Zagłębie Donieckie to Donbas i Zagłębie Kuznieckie to Kuzbas. No i jest jeszcze Zagłębie Lubin, Zagłębie Wałbrzych, Zagłębie Dąbrowa Górnicza, Zagłębie Konin, Zagłębie Piechcin a nawet Zagłębie Chicago. No i oczywiście Zagłębie Sosnowiec

 1. Jako, że Jaworzno to Małopolska i Zagłębie Dąbrowskie to też Małopolska, to postanowiono na tym portalu wstawiać info z pobliskiego Jaworzna, gdzie zresztą mieszka wielu zagłębiaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here