Pierwsze poważniejsze opady śniegu zaskoczyły kierowców w środę rano. – Warunki na drogach są trudne, doszło do kilku kolizji. Apelujemy o ostrożność – mówi Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

Padający od wczorajszego wieczoru śnieg powoduje, że na drogach panują trudne warunki. Jak informują nas kierowcy, w godzinach porannego szczytu, wiele aut stanęło w korkach. Główne drogi są w miarę dobrze utrzymane, gorsza sytuacja panuje na drogach osiedlowych.

– Warunki na drogach są trudne. Śnieg i błoto pośniegowe utrudnia jazdę. Doszło do kilku kolizji, drogi są jednak przejezdne. Apelujemy do kierowców o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych– mówi Paweł Łotocki, rzecznik KPP w Będzinie.

W województwie śląskim pogoda na najbliższe dni przewiduje dalsze opady śniegu, przy ujemnych temperaturach w nocy i dodatnich w dzień.

Skomentuj przez Facebook

2 KOMENTARZE

  1. W Katowicach nie ma problemu. Drogi główne są czarne, tam walczyli z białą zarazą od rana. Im dalej od centrum konurbacji, tym gorzej. A na obrzeżach drogowcy pewnie dopiero teraz przeciągają się na łóżku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here