Rozpoczęły się prace nad budową kolejnej drogi rowerowej w Sosnowcu. Tym razem urzędnicy połączą Pogoń z Będzinem i centrum miasta. Dzięki inwestycji zyskają też piesi.

20 sierpnia ruszyły prace przy budowie kolejnego ciągu pieszo-rowerowego. Chodzi o mający ok. 750 metrów fragment drogi od skrzyżowania z Grota-Roweckiego aż do ulicy Będzińskiej. W ramach zadania powstaną także nowe zatoki postojowe.

– Inwestycja doskonale zepnie ze sobą już istniejące drogi rowerowa – na tzw. Ślimaku, przy ul. Żeromskiego, a także w kierunku Będzina. Wkrótce ruszą także prace przy budowie nowej drogi rowerowej wzdłuż Grota-Roweckiego oraz na Mireckiego – wyjaśnia Rafał Łysy, rzecznik prasowy sosnowieckiego magistratu.

Nowy ciąg pieszo-rowerowy rozpocznie się na wysokości przejścia podziemnego. Co ważne, samo przejście zostanie zamurowane z obu stron. Po nim będzie przebiegała nowa droga rowerowa. Tuż za skrzyżowaniem z Grota-Roweckiego, rowerzyści pojadą drugą stroną, aż do ronda Michaliny Koniecznej. Tam droga przejdzie na drugą stronę (od ul. Staropogońskiej), aby włączyć się w istniejącą trasę w kierunku Będzina.

Prace wykonuje firma Eurovia, a koniec jest przewidywany na listopad 2019 roku.

Skomentuj przez Facebook

4 KOMENTARZE

  1. A nie można by zrobić drogi rowerowej od strony Staszica w dół pod Ślimakiem –> w kierunku Parku Żeromskiego –> i połączenie przy Politexie (skrajem parku). Teren utwardzony po byłych torowiskach! Wystarczy wytyczyć i gdzieniegdzie żużlem podsypać…

    • Szkoda, że to tylko 10km i łączy tylko dwie dzielnice miasta, a reszta dróg dla rowerów w Jaworznie nie wiele różni się od tych w Sosnowcu. Ta droga rowerowa została zbudowana w dawnym śladzie linii kolejowej i dlatego jest szeroka i bezkolizyjna niskim nakładem kosztów. W Jaworznie nie mają dworca kolejowego w centrum miasta tylko właśnie drogę rowerową.
      Jeżeli teraz będą chcieli tą drogę przedłużyć bezkolizyjnie dalej wtedy koszty diametralnie wzrosną, bo będzie potrzeba budowy wielu nowych kładek, więc jest to niemożliwe. Pozostanie więc tylko jeden taki fajny fragment. U nas coś takiego można zbudować między Kazimierzem i Juliuszem, po dawnym śladzie kolei wąskotorowej, bo nie wierzę w to, że kolejkę kiedyś reaktywują w celach turystycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here