Ciekawe kostiumy, zabawne dialogi, świetna muzyka, a przy tym istotny temat tolerancji i zdrowego odżywiania – czyli „Gość z planety Badedadeusz”. Spektakl muzyczno-teatralny, wystawiony w Domu Kultury w Ząbkowicach, obejrzało pół tysiąca dąbrowskich dzieci.

Teatr dla dzieci jest początkiem dalekiej i fascynującej podróży do świata kultury. Spektakl „Gość z planety Badedadeusz” w reżyserii Justyny Gumiennej spełnia oczekiwania najbardziej wymagającego widza. Ciekawa historia, zabawne dialogi, świetna muzyka, doskonałe kostiumy to tylko niektóre elementy tego przedstawiania.

Dzięki Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZja, która realizuje spektakl, pracownikom Domu Kultury w Ząbkowicach, a także zaangażowaniu radnej Katarzyny Zagajskiej i wsparciu sponsora – Wojciecha Woźniaka blisko pół tysiąca maluchów z Dąbrowy Górniczej miało okazję obejrzeć spektakl.

– Zawsze przy okazji zawodowych obowiązków i kontaktów zastanawiam się, w jaki sposób mogłyby się one przydać mieszkańcom Dąbrowy Górniczej i samemu miastu. Kiedy więc poznałam Justynę Gumienną, aktorkę, reżyserkę i prezes Fundacji Zjednoczonych Artystów FuZja, nie miałam wątpliwości, że dąbrowskie dzieci czeka chwila dobrej i mądrej zabawy na teatralnym spektaklu. No i miałam rację. Proszę mi wierzyć, uśmiech i radość na twarzach dzieci nie da się porównać z niczym innym – mówi radna Katarzyna Zagajska.

Spektakl wystawiono w Domu Kultury w Ząbkowicach, 29 września. Do uczestnictwa w spektaklu zaproszono przedszkolaków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 7 w Ząbkowicach, Niepublicznego Przedszkola Inna Bajka w Ząbkowicach, uczniów ze Szkoły Podstawowej 21 i Szkoły Podstawowej nr 22 a także maluchów z Przedszkola Miejskiego nr 33 w Ząbkowicach i dzieci z Szkoły Podstawowej nr 26 z Oddziałami Przedszkolnymi w Łośniu.

– Mam świadomość, że dla wielu rodzin z Ząbkowic wyprawa na spektakl do Pałacu Kultury Zagłębia w centrum miasta, będzińskiego Teatru Dzieci Zagłębia czy katowickiego teatru Ateneum jest przedsięwzięciem nie do udźwignięcia z punktu widzenia logistycznego i przede wszystkim finansowego. Cieszę się, że w ten sposób udało się nam przywieźć  do Ząbkowic spektakl, który w zabawny, ale mądry sposób poruszał temat tolerancji, otwartości i zdrowego odżywiania. Mam nadzieję, że przesłanie „Gość z planety Badedadeusz”, wspaniała gra aktorska i emocje będą towarzyszyły dzieciom jeszcze przez długi czas – podsumowuje radna.

Skomentuj przez Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here