W meczu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi, piłkarze Zagłębia Sosnowiec pokonali na Stadionie Ludowym Wigry Suwałki 2:0.

Podopieczni Dariusza Dudka zainkasowali kolejne trzy punkty. Zagłębiacy tym razem pokonali przed własną publicznością Wigry Suwałki.

Sosnowiczanie po pierwszej połowie prowadzili już 2:0. Pierwsza bramka padła w 8. minucie. Fabian Piasecki dograł z prawego skrzydła w pole karne do Patryka Małeckiego, a ten pewnym strzałem pokonał bramkarza gości.

Niespełna pięć minut później było już 2:0. Szymon Pawłowski z rzutu rożnego zagrał do Patryka Małeckiego, a ten dośrodkował do Płamena Kraczunowa. Bułgar z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki.

– Cieszymy się z tych trzech punktów. Chcieliśmy wygrać i zagrać na zero z tyłu. Udało się i cieszymy się z tego bardzo – powiedział po meczu Patryk Małecki.

Dla popularnego „Małego” mecz z Wigrami był szczególnie ważny. – Urodziłem się w Suwałkach, jestem wychowankiem tego klubu i był to dla mnie bardzo sentymentalny mecz. Pierwszy raz w życiu zagrałem przeciwko tej drużynie i dlatego nie cieszyłem się ze zdobycia bramki – opowiada zawodnik Zagłębia.

Na półmetku pierwszoligowych zmagań Zagłębie z 23. punktami plasuje się na dziewiątym miejscu. W następnej kolejce sosnowiczanie zagrają w Bielsku-Białej z Podbeskidziem (16 listopada).

Zagłębie Sosnowiec – Wigry Suwałki 2:0 (2:0)

Bramki: 1:0 – Patryk Małecki (8.), 2:0 – Płamen Kraczunow (13.)

Zagłębie: Stępniowski – Nawotka, Kraczunow, Grzelak, Słomka, Szwed (84. Radkowski), Hołota, Mularczyk (89. Sinior), Pawłowski, Małecki, Piasecki (69. Biłeńkyj).

Wigry: Kąkolewski – Aftyka, Sołdecki (75. Gużewski), Najemski Ż, Karankiewicz Ż – Łapiński (65. Gierach), Hurtas, Matuszewski, Bartczak, Sauczek – Sabiłło (65. Żebrakowski).

Żółte kartki: Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz.

Sędziował: Tomasz Marciniak (Płock).